Mamy już 12844 opinii o produktach motocyklowych!

R E K L A M A
moto-opinie.info

Opinie Aktualności Miejsca i trasy

Technologia świateł laserowych w motocyklach i inteligentny kask od BMW

Wysłany 06 styczeń 2016 13:01 przez Komentarze: 0

Rozpoczynające się dzisiaj targi elektroniki użytkowej CES 2016 to jedna z najważniejszych imprez branży technologicznej, a także świetna okazja dla firm z branży motoryzacyjnej do przedstawienia nowoczesnych technologii, które pojawią się wkrótce w pojazdach.

BMW zaprezentowało właśnie dwa nowe rozwiązanie skierowane na rynek motocyklowy - są to światła laserowe, które trafią w pierwszej kolejności do turystycznego K1600GTL, oraz prototyp inteligentnego kasku motocyklowego. 

Obecnie firma zaprezentowała koncepcyjny model K1600GTL wyposażony w oświetlenie laserowe dające wiele korzyści - między innymi dwukrotnie dłuższą wiązke światła oświetlającą drogę aż do 600 metrów przed nami. Zaletą technologii laserowej w porónaniu do świateł ksenonowych jest także wytrzymała i kompaktowa konstrukcja, co jest nie bez znaczenia jeśli mówimy o motocyklach. Niestety jak zwykle w przypadku nowych technologii istnieje zasadnicza wada, którą jest obecna cena takiego rozwiązania. Prognozy mówią, że światła laserowe będą coraz powszechniejsze w samochodach(BMW stosuje je już w samochodach z serii 7 oraz i8), co pozwoli na obniżanie cen i wprowadzanie tej technologii powszechnie także do motocykli. BMW nie poinformowało niestety kiedy pierwszy model K1600GTL ze światłami laserowymi trafi do salonów.
Drugą z nowości przedstawioną przez BMW na CES 2016 jest prototypowy inteligentny kask wyposażony w wyświetlacz przezierny. Ma on informować o cieśnieniu opon, pokazywać informacje na temat temperatury silnika, a także przedstawiać informacje drogowe - np. aktualny limit prędkości, a także ostrzeżenia o niebezpieczeństwach. Kask wyposażony jest ponadto w dwie kamery do nagrywania tego co dzieje się przed i za nami i która może działać jak lusterko wsteczne. Nie wiadomo kiedy gotowe rozwiązanie trafi na rynek - jak pokazuje Skully - nie jest wcale tak prosto stworzyć kask i wprowadzić go szybko na rynek. Nazwa
Email
Komentarz
Przepisz kod  


»Ostatnie nowości
Autor newsaDRZEWO
DrzewoAktualności Ducati Bezpieczeństwo BMW Honda Kawasaki Motocykle KTM Technika jazdy FMX Yamaha Kaski motocyklowe Opony motocyklowe
Moto opinie na Androida

Aplikacja Moto Opinie na Androida już jest! Aktualności, opinie, ciekawe trasy i miejsa w twojej okolicy. Zapraszamy do ściągania z google play lub skanując kod QR.


Moto-Opinie na Androida
Wybrane ofertyze sklepuDołącz do nas nafacebooku

Dołącz do nas na facebooku i bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)