Mamy już 12808 opinii o produktach motocyklowych!

R E K L A M A
moto-opinie.info

Opinie Aktualności Miejsca i trasy

Bell Pro Star 360fly: Pierwszy kask motocyklowy z wbudowaną kamerą 360 stopni

Wysłany 07 styczeń 2016 15:01 przez Komentarze: 0

Na temat współpracy firm BRG Sports produkującej kamery 360fly z producentem kasków Bell pisaliśmy w grudniu 2015. Dzięki kooperacji obu firm miał powstać pierwszy kask z wbudowaną kamerą sferyczną i właśnie stało się on faktem.

Na targach elektroniki użytkowej CES 2016 Bell przedstawiły prototypową odmiane kasku Star Pro z wbudowaną kamerą -  rozwiązanie takie pozwoli na nagrywanie filmu bez zaburzenia aerodynamiki kasku. Dzięki obecności kamery 360 st. można rejestrować obraz dookoła nas - nic jednak nie przeszkadza w tym, aby kamera służyła jako konwencjonalny rejestrator filmów w formacie 16:9(2560x1440) przy 30kl/s. 

Użytkownik kasku może ponadto połączyć się z kamerą za pomocą smartfona dzięki specjalnej aplikacji - pozwala ona dzielić się nagraniami ze znajomymi w sieciach społecznościowych. Kamera posiada również wbudowany GPS do rejestrowania trasy, a także barometr oraz akcelerometr - dzięki obecności wszystkich sensorów na nagrywany film możemy nakładać informacje na temat pochylenia, wysokość na jakiej się znajdujemy lub aktualną prędkość. Bardzo przydatnym rozwiązaniem jest także możliwość zdemontowania samej kamery w celu naładowania baterii lub zgrania plików z karty pamięci. Kask przedstawiony na CES 2016 jest nadal prototypem, ale w wersji dla klienta końcowego ma być dostępny jeszcze w tym roku - niestety nie ma jeszcze informacji jaka będzie jego cena.
Nazwa
Email
Komentarz
Przepisz kod  


»Ostatnie nowości
Autor newsaDRZEWO
DrzewoAktualności Ducati Bezpieczeństwo BMW Honda Kawasaki Motocykle KTM Technika jazdy FMX Yamaha Kaski motocyklowe Opony motocyklowe
Moto opinie na Androida

Aplikacja Moto Opinie na Androida już jest! Aktualności, opinie, ciekawe trasy i miejsa w twojej okolicy. Zapraszamy do ściągania z google play lub skanując kod QR.


Moto-Opinie na Androida
Wybrane ofertyze sklepuDołącz do nas nafacebooku

Dołącz do nas na facebooku i bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)