Mamy już 14692 opinii o produktach motocyklowych!

R E K L A M A
moto-opinie.info

Opinie Aktualności Miejsca i trasy
Opinie
Pytania i dyskusje
Filmy
Testy i recenzje
Dodaj opinie


Motocyklowy FAQ - Pytania i dyskusjeIlustracja przedmiotu

(Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć)

Ocena użytkowników
0.00 / 10

(Na podstawie 0 opinii)

+NAPISZ SWOJĄ OPINIE


Krótki opis produktu
Bóle po jeździe
Gość
11
Głosy
Głos na plus
Głos na minus

Cześć. Czy to powszechne, że na początku bolą ścięgna i mięśnie (szczególnie nóg) po jeździe? Jeżdżę na kursie i po każdej lekcji jestem obolały. Taki efekt mam pierwszy tydzień jazdy na rowerze po dłuższej przerwie. Czy tak samo jest z motocyklem?

Odpowiedzi użytkowników
Gość
6
Głosy
Głos na plus
Głos na minus

Normalna sprawa - nie przejmuj się :) Do motocykla też się trzeba przyzwyczaić, bóle są normalne po dłuższej przerwie - na początku sezonu odczuwam 200 km w siodle i jestem zmęczony, a jak już się wjeżdże to bez problemu robie po 600-700 w jeden dzień. U mnie bardziej niż nogi boli tyłek od siedzenia.

Gość
5
Głosy
Głos na plus
Głos na minus

Zbyszkowski
5
Głosy
Głos na plus
Głos na minus

Nie spinaj się, bądź rozluźniony, dobra pozycja na motocyklu i nie będzie żadnego bólu.

Robert
5
Głosy
Głos na plus
Głos na minus

Rozluźniona pozycja to podstawa - zrób sobie malutką przerwe między kroczem i bakiem o długości pięści - bak ściskasz nogami, ale nie za mocno. Dzięki temu czujesz motocykl. Górna część ciałą rozluźniona, bardzo ważne żeby nie wieszać się na manetkach i nie trzymać ich mocno - dzięki temu jadąc po dziurach nie będziesz się wcale męczył. Ręce jedynie kładsziesz na manetkach, nie opierasz na nich ciężaru całego ciała, jedynie lekko kładziesz ręce. No i najważniejsza rzecz nie związana bez której nigdy się nie nauczysz jeździć - patrz daleko przed siebie i stosuj przeciwskręt. Na zakręcie nie skupiaj się na na barierkach, chodniku i tym co jest w zasięgu wzroku - patrz na drogę i pasy - tam gdzie chcesz jechać, a żaden zakręt Cie nie zaskoczy.

Darek
3
Głosy
Głos na plus
Głos na minus

Dzięki za odpowiedź. Obecnie dużo stresu związanego ze strachem przed upadkiem. W miarę wyjeżdżonych godzin jest coraz lepiej.

Lolek
3
Głosy
Głos na plus
Głos na minus

Ja zaliczyłem pierwsza glebę. Myślałem że dam radę i mnie to minie cudem... Ale jak mówią, motocykliści dzielą się na tych co już się wyglebili i na tych co się za chwilę wyglebią.

Lolek
5
Głosy
Głos na plus
Głos na minus

Gmole porysowalem, motor cały, tylko lekko lusterko. Kurtka podtargana na łokci, i mała dziurką na spodniach. Między kostka a kolanem szrama na 11cm ale tylko lekkie otarcie. Wnioski: nie ryc się pomiędzy autami na światłach, ciuchy zdały egzamin (nie wyobrażam sobie bez). Aha i to było tylko 50km/h. Buty zmieniam na wyższe, do kolana z grubego materiału. Może i będą mówić że "gumiaki" ale wie

Piotrek 600 RR
5
Głosy
Głos na plus
Głos na minus

Współczuje - na koniec sezonu lepiej ostrożnie, bo asfalt zimny i guma nie klei. Ja swoje moto już odstawiłem do garażu i nawet jak będzie chwilowa super pogoda to nie jade - sezon się zakończył, trzeba coś podłubać przy moto. Z oświadczenia powiem, że wbrew pozorom lepiej jednak się wyglebić z raz na początku, bo to uczy pokory na później.

Witek
3
Głosy
Głos na plus
Głos na minus

Mnie to tak bolało na kursie, że zastanawiałem się czy mi to prawko będzie dawało jakąkolwiek przyjemność z jazdy. Ale powoli powoli było coraz lepiej. I teraz, jak kolega opisał luźne ręce i można jeździć. Pozdrawiam

Gość
2
Głosy
Głos na plus
Głos na minus

Jazda na moto to wbrew pozorom męcząca czynność - szczególnie długie trasy. Dobra pozycja to podstawa, ale jeśli nie masz formy to nawet to nie pomoże. Najlepiej w trakcie przerwy zimowej wykupić karnet na siłownie i przygotować się na sezon.

Gość
3
Głosy
Głos na plus
Głos na minus

E tam silownia. Kumpel z nadwagę co pojeździl narzekol podobnie. Rozwiązanie znalozł w jakiejś książce motocyklowej. Przed jazda rozgrzeweczka

Lima
2
Głosy
Głos na plus
Głos na minus

Podobno jak się strzeli browara przed jazdą, to nie ma zakwasów :)

Darek
0
Głosy
Głos na plus
Głos na minus

Nie sądziłem,że motocyklista musi być tak sprawny fizycznie ;-) Robię rozgrzewkę przed jazdą. Myślę,że jak będę jeździł codziennie to bóle miną. Ewentualnie zacznę się rozciągać lub wzmacniać.

Dodaj swoją odpowiedź

Autor
Odpowiedź

Przepisz kod
kod