Benelli BN302 - Opinia #11315

Benelli BN302   ‹ Powrót do stony z opiniami...
Gość


9
nowy Benek (Benelli bn302)
11.27.2018 13:49:30

Świeżo zakupiony dlatego napisze o początkowych wrażeniach.
Wygląd bardzo atrakcyjny, wypada lepiej niż na zdjęciach.
Z motocyklem dostałem 3 kluczyki, instrukcje gwarancje oraz co mnie zaskoczyło kabelek do podłączenia do elektroniki motocykla interface obd2. Pod siedzeniem był też zestaw podstawowych kluczy.
Silnik z wtryskiem zatem żadnego problemu z uruchamianiem.
Oświetlenie led poza lampą przednią (rocznik 2018 - bo w roczniku 2019 są również ledy). Opony dobre.
Generalnie wrażenie pozytywne i po dwóch tygodniach zdecydowanie nie żałuje wydatku.
Kupowany w kraju z oficjalnej dystrybucji.

Głosy: 27   Przydatna opiniaPrzydatna Nieprzydatna opiniaNieprzydatna

Komentarze użytkowników


JarSwiec
Motocykl posiadam od 08.2018 i zrobiłem już ponad 6000km . Nie bawiłem się w serwis gwarancyjny, bo widząc stan serwisu i wsparcie dla tego modelu w naszym kraju (mniej więcej pokroju Romet i Zipp - nie obrażając osób tam pracujących :)) wole sam wymieniać filtr i olej . Opuściłem trochę kierownicę bo sylwetka wyprostowana 180cm na dość niewielkim sprzęcie wygląda trochę śmiesznie. Oryginalny wydech i symetryczna praca 2 cylindrów w rzędzie daję naprawdę ładny dźwięk i można odnieść wrażenie pracy poj wyższej niż 300cm3 . Jazda przelotowa 130km/h jak najbardziej realna. Po przytuleniu do kierownicy prędkość 170 nie jest abstrakcją. Doskonały sprzęt do nauki w drodze do wyższych pojemności. Spalanie ok 4l dla tak niewielkiej poj wynika z wyższych obrotów pracy silnika ale zawsze można toczyć się po niżej 6000 obr

Adam
Ja mam 176cm i dla takiego wzrostu jest OK. Instrukcja podaje : WYSOKOŚĆ MIEJSCA KIEROWCY: 795 mm. Podobna wysokość siedziska jest w innych motocyklach. Lepiej przed kupnem przymierzyć się. Tu jest filmik z opinią gdzie kierowca jest wysoki https://youtu.be/aecSc-oNXxg

Gość
Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Mimo tylko lub aż 38km dla osoby, która z motocyklami miał do czynienia jedynie na kursie A i nigdy wczesniej, nawet z 50cmm to taka pojemność i moc, chyba powinna dać wiele satysfakcji i przyjemności na początek. Mam jednak jeszcze jedno pytanie. Czy mój wzrost 183cm jest w miarę komfortowy na ten motocykl?

Adam
Parametry motocykla na stronie: https://poland.benelli.com/product/bn-302 Wrażenia z jazdy: dźwięk motocykla jak najbardziej OK mimo konieczności spełniania normy Euro4 hamulce: przód skuteczne brak uwag nie mogę się przyczepić, nie nurkuje; tył: jak się mocniej naciśnie słychać pulsowanie ABS-a nawet na asfalcie ale rewelacji w hamowaniu tyłem nie ma silnik: moc wzrasta równomiernie do obrotów, można jeździć nawet na niskich obrotach i wysokich biegach jest OK, żadnego szarpanie krztuszenia się, ładna praca na wyższych obrotach aż miło odkręcić, nie wpada w wibracje czy drgania, przyśpieszenie adekwatne do mocy 38km, wyprzedza się typowe auta i mniejsze pojemności natomiast duże pojemności oczywiście są szybsze a auta dogonią gdy wiatr zmniejsza komfort podczas szybkiej jazdy Moto na dotarciu więc ponad 130km/h nie sprawdzałem ale powyżej 120 wiatr jest bardzo odczuwalny Wady: dźwignia sprzęgła nie ma regulacji wysokości (a hamulec ma), brak wskaźnika biegu na wyświetlaczu (bn251 ma), nie ma centralnej stopki, schowek pod kanapą mikry można przyjąć że go nie ma. Osobiście jestem zadowolony ma zdecydowanie lepszą relację ceny możliwości niż konkurenci wśród których wybierałem: BMW310G, Yamachy MT-03, Hondy CB300R. Polecam jako miejski i na wypady poza miasto.

Gość
Ile wzrostu i wagi? Dużo pewnie nie pojeździłeś, ale zapytam jak wrażenia z jazdy, bo zastanawiam się nad kupnem jako 1-wszy motocykl?
Dodaj swój komentarz

Twój nick    
Przepisz kod