Bridgestone Battlax BT-020 - Opinia #6830

Bridgestone Battlax BT-020   ‹ Powrót do stony z opiniami...
Gość


7
Bridgestone Battlax BT020
03.04.2016 11:24:21

Opony Bridgestone Battlax BT020.
Opony zakładane jako fabryczne do Yamaha FZ6-S2. Przód 120 tył 180. Ogólnie dla kogoś kto zaczyna przygodę z motocyklem blisko 100KM to w sam raz! Zrobić można naprawdę duży przebieg, jeśli chodzi o turystyczną jazdę i trwałość dla normalnego poruszania się turystycznego - nie ma lepszych opon! Fabryka dobrała optymalnie - czyli najlepiej!
Wszystkie opinie dot że to opona przeciętna lub słaba - to bzdury!
Kwestia "kto co potrafi" na motocyklu 100KM, jeśli to jest ktoś kto jeździ wykorzystując 100KM to żadna opona nie będzie dobra! bo nie ma takich opon i zawsze można się przyczepić.
Chciałbym uświadomić że jest tyle opinii ile umiejętności użytkowania motocykla szczególnie takiego jak FZ6.
Takim motocyklem spokojnie i bez żadnego problemu przy jeździe turystycznej - BT20 wystarczają aż nadto! Świetne opony, dlatego właśnie że trwałe i spokojnie 2-3 sezony wystarczą. Dla kogoś kto kupił motocykl by wykorzystywać moc 100KM to nie powinien oceniać tych opon - bo sensu żadnego nie widzę - te opony nie służą do sportu!
Więc jak ktoś pisze że to są beznadziejne opony to może jeździć potrafi ale pod kaskiem to obiektywizmu co do obiektywnej oceny - zero!
Jeszcze raz podkreślam opona BT20 doskonała do jazdy turystycznej w pełnym tego słowa znaczeniu. To nie jest opona na tor, tak jak i motocykl nie ma przeznaczenia na tor - do tego są inne maszyny i opony.
Ciekawostką Bridgestone Battlax BT 20 jest to że z wiekiem nie parcieją jak Pirelli! Pireli po 4 latach wyglądają jak by miały 12 lat w Modelach BT tego efekty starzenia gumy nie ma.
W ofercie mamy obecnie albo mocno sportowe opony albo deszczówki, trudno znaleźć opony jak BT20 które kryły by w sobie trochę sportu, deszczówki i trwałości.
W mojej ocenie optymalny = najlepszy dobór jaki mogła zrobić Yamaha do modelu FZ6.

Głosy: 5   Przydatna opiniaPrzydatna Nieprzydatna opiniaNieprzydatna

Komentarze użytkowników


Zygfryd
Panowie, ja nie twierdzę że to najlepsza opona na rynku. Uważam że Yamaha wie co robi. Oceniam tę oponę BT020 jako oponę turystyczno-sportową, ze wskazaniem na turystyczną. Takie jest przecież przeznaczenie motocykla FZ-6. Jeśli komuś \"mało\" zawsze może zmienić pod siebie. Motocykl jak FZ-6 wcale nie wymaga opon lepszych, bo lepsze nie oznacza wcale opony stricte sportowej. Z definicji opony powinny być dobrane pod jeźdźca. Jeśli ktoś używa FZ-6 do jazdy na torze to BT-020 się nie nadaje, ale jak ktoś jak ja używa moto w turystyce i także do dojazdu nieco po drodze 3 klasy to sorry chłopaki, po co mi Sport koło? FZ-6 90% lata po drogach krajowych - tam nie ma szans się położyć na kolano, 90% to jazda turystyczna a 10% to chwilowe warunki w których kryje się: Sport, szuter, piasek, droga gruntowa. Opona optymalna w takich okolicznościach to nie jest opona stricte sportowa. Porównywanie opon dla innego przeznaczenia z oponą turystyczną jest nieporozumieniem. Nie o to chodzi w ocenie ogólnej ani w opinii o oponie. Jeśli ktoś się wywalił przy 20km/h to albo nie umie jeździć, albo na coś wjechał np. plame oleju. Kolego gość, nie piszę bzdur, piszę fakty mam 8 sezonów użytkowania BT020. O jakim torze piszesz? zastanów się?! do czego jest ta opona, zerknij na Stronę Bridgestona i zobacz do czego przeznaczona jest BT-020 - człowieku, nie na tor!!!! bo sie zabijesz !!! opanuj się i zejdź na ziemię. Moto to nie tylko tor! Opony BT-020 jakoś nadal trzymają wyższą cenę od proponowanych, nie wiem czemu? Mogę powiedzieć że opona jest bardzo trwała, zdecydowanie trwalsza od Pirelli które parcieją po 3 sezonach. Akurat trochę na turystykach jeżdżę i jedyne co się w miarę równa w turystykach lub sport-turystykach to Michelin, ale też ma mankamenty. Natomiast Przerobione: Pirelli, Metzeler, Dunlop, Continetal w kategorii turystyk-sport, oceniam niżej. Odradzam kupowanie BT-020 na tor! Polecam zdecydowanie jako trwała i dobra opona na każde warunki turystyczne z zacięciem sportowym.

Gość
Co mogę powiedzieć - mokro, zimno, pętla przy zjeździe z autostrady uślizg przedniego koła i gleba przy 20km/h. Nie polecam.

Gość
Proponuję Zygfryd abyś spróbował pojeździć na BT016pro,BT020 to dno w tym porównaniu. Nie zgodzę się że są albo deszczówki albo do sportu, BT016pro nadaje się do wszystkiego i to w moto dużo mocniejszych niż 100 KM. Generalnie zamiast pisać bzdury to pojedź na tor, weź instruktora i naucz się pewnie latać i wtedy 100KM wykorzystasz.

Irek
\"Dla kogoś kto kupił motocykl by wykorzystywać moc 100KM to nie powinien oceniać tych opon\" - jak ktoś kupił ten motocykl to ma wręcz moralny obowiązek uprzedzić, że fabryczne opony się nie nadają do tego motocykla i jazda na nich ogranicza jego wykorzystanie a w niskich temperaturach jest wręcz niebezpieczna. Nie wiem kolego na jakich oponach jeździłeś do tej pory, ale ten model Bridgestone pod względem trakcji jest beznadziejny. Większość użytkowników słusznie krytykuje tą oponę i faktycznie ma za co, ja jako były użytkownik również mogę te opinie potwierdzić - szybko tą oponę sprzedałem. Chcesz dobrą oponę turystyczną to poszukaj u konkurencji.
Dodaj swój komentarz

Twój nick    
Przepisz kod