AGV K5   ‹ Powrót do stony z opiniami...
Gość


8
AGV K5 S_kompleksowa opinia
05.06.2018 23:19:14

Kupiłem kask przedwczoraj. zrobiłem nim już 300 km i wiem wszystko co trzeba na temat:
Zalety:
1/ Aerodynamika - celująco - nic nie szarpie, spoiler i profil skorupy przyjmuje wiatr przedni i boczny, kask trzyma się głowy i nie szarpie nią. Rewelacja - w porównaniu z moim poprzednim Shoei XR1000 pod tym względem AGV wygrywa w przedbiegach,
2/ wyściółka - wygodny i miły materiał. też wygrywa z shoei - tam ten materiał był jakiś gryzący, zwłaszcza jak głowa, a zwłaszcza czoło się spociło.
3/ baaaardzo lekki, naprawdę jest to odczuwalne
4/ Wentylacja mocne '4+' - działa bardzo sprawnie a wlot na czole naprawde robi robote - stary shoei miał na tym tle niewiele do powiedzenia.
5/ wypinane wnętrze z możliwością wyprania - w shoei nie było tego luksusu.
6/ szybka z poliwęglanu, w AGV tzw GT-2 - tak deklaruje dystrybutor- szybciutko będzie dało się to zweryfikować - póki co nie mogę powiedzieć nic nt rysowania szybki, jak zrobię z 5.000 km to może coś tu dopiszę.
7/ powłoka z włókna szklanego zapewniającego max bezpieczeństwa

Neutralne
1/ wyciszenie - daje radę ale jak ktoś tu słusznie zauważył pewnie mogłoby być trochę lepiej.

Wady
1/ jakość wykonania niektórych elementów - poprostu "Włosi" ;-)
- zapięcie DD, /metalowe obręcze/ nie są śliskie /ostre ranty/ i trzeba się z nimi mocować, żeby przecisnąć przez nie pasek tu japończycy zostawiają za sobą konkurencję o lata świetlne
- zapiąć plastikowy zatrzask od paska DD - w rękawicy niemalże niemożliwe. w shoei był z nierdzewki i dało się go bardzo łatwo i precyzyjnie zatrzasnąć /foto/.
- miękka podszewka od paska przesuwa się na bok i czasem nie spełnia swojej funkcji /ma chronić szyję przed podrażnieniami od przesuwającego się w czasie jazdy paska/ - wydaje mi się, że jest to powszechny problem u wielu producentów.
- blenda chowająca się pod wwiewy powietrza to prawda /foto/. ja jeżdżę zawsze z opuszczoną, zamiast okularów /shoei nie miał blendy :(/, tego specjalnie kupiłem z blendą, wiec powiedzmy że dla mnie to nie stanowi problemu ale jak ktoś chciałby jeździć ze schowaną to może być problem, aczkolwiek nie bardzo widzę możliwość zrobienia tego inaczej w kasku w którym jest blenda - coś za coś. ja wole blende.
2/ czuję że matowy lakier szybko będzie się rysował - nie mam pewności ale cos mi tak mówi, pewnie dlatego zrobili promocję na to malowanie.

Podsumowanie
Miałem kiedys AGV /stara k3/ - to było z 10 lat temu. wymieniłem go na shoei bo AGV miał parszywą szybke, która rysowała sie niemiłosiernie. szybki były z jakiegoś lipnego plastiku niby pokrytego "anti-scratch" - g...o prawda :-)

Obecny produkt to jest inna historia /pozytywna/, wróciłem do AGV ze względu na 'zapamiętaną" wygodę i aerodynamikę, która jest główną i decydującą zaletą tego kasku i tej firmy - nawet dzisiejsze K3SV mają tą zaletę co w tym przedziale cenowym jest uważam ewenementem.

Powiem tak, że 1.600 zł nie dałbym za ten kask. faktycznie lepiej dorzucić 300 zł i masz segment wyższy produkt.
Ja kupiłem w promocji malowanie 'HERO BLACK/RED' za 1.140 zł i tyle uważam ten kask jest warty mając na uwadze wady o których wspomniałem powyżej. jestem skłonny iść na kompromisy związane z jakością zapięcia - ale zyskuję znacznie więcej za rozsądną cenę.
Ogólnie polecam ten produkt w cenach kolorów bazowych albo promocyjnych - jak mi udało się kupić, wówczas relacja jakość/cena wychodzi wyśmienicie.

Mam nadzieję że pomogłem - mi brakło takiej opinii jak ja szukałem dla siebie.
Pozdr
Michał

Głosy: 17   Przydatna opiniaPrzydatna Nieprzydatna opiniaNieprzydatna

Komentarze użytkowników


Michał
aha miałem dopisać jak sprawa wygląda z szybką. poliwęglan robi robotę. nie rysuje sie perfekcja. przejechałem ok 10.000 km... i nie ma potrzeby wymiany szybki. blenda też z poliwęglanu. obie szybki łatwo się demontuje i myje. nieraz na trasie robie to w jakimś wc na stacji... także szczerze polecam K-5. następny kask też pewnie będzie tej firmy i z tego segmentu.

Michał
bledne da się zdjąc. ściągam ją i myje.

Gość
Blendę da się zdjąć? Ja nie używam, a skoro blokuje przepływ powietrza...
Dodaj swój komentarz

Twój nick    
Przepisz kod