NOLAN N-COM B901



   ‹ Powrót do stony z opiniami...
Gość


6
dupska nie urywa
02.22.2020 13:59:35

Dwa zestawy n-com 901 zakupiłem w 2018 roku i zamontowałem do dwóch kasków Nolana. Montaż prosty, właściwie intuicyjny. Niestety brak instrukcji obsługi w języku polskim co generalnie świadczy, że Nolan ma nas w dupie. Menu użytkownika już nie jest tak intuicyjne, zwłaszcza, że ustawienia zaawansowane wymagają trochę gimnastyki. Generalnie po roku użytkowania mogę śmiało powiedzieć, że sprzęt daje rade. Akumulator zawsze działał około 12 godzin jak jechałem w trasie z plecaczkiem, a jej się micha nie zamykała. Dobra jakość dźwięku. Sparowanie tych samych modeli bez problemu (jak sobie sam przetłumaczyłem całą instrukcję obsługi). Zasięg spokojnie około 1 km, bo czasami mój plecak jechał z kumplem i zrobiliśmy kilka eksperymentów w temacie odległości i zasięgu. Nigdy nie próbowałem sparować z innym typem Nolana więc nie wiem jak to wygląda. Natomiast NIGDY !!! nie udało mi się sparować 901 z innym, niezależnym systemem, a próbowałem z BMW oraz Shoei.
I za to tylko 6 gwiazdek. Generalnie sprzęt drogi, owszem dużo opcji, lecz najlepiej łączyć go z takim samym systemem 901. Szlak mnie trafiał jak za chiny ludowe nie mogłem się połączyć z moimi kumplami. Za takie pieniądze spodziewałem się, że nie będzie żadnych problemów tej kwestii ale widzę, że cholerne koncerny robią to celowo, tylko pod siebie, aby kupować ich właśnie systemy komunikacyjne.
Jednakże nie żałuję. Sporo latam z moim plecaczkiem i ona zawsze ma dużo czasu aby do mnie mówić, a ja jestem wiernym i jedynym ! słuchaczem.

Głosy: 8   Przydatna opiniaPrzydatna Nieprzydatna opiniaNieprzydatna

Komentarze użytkowników


Gość
Do tomek1911. Bardzo bym prosił jeżeli posiadasz jeszcze instrukcję po polsku na adres email DM_30@interia.pl. Coś się nie chce łączyć z telefonem. Pozdrawiam.

Nix
B901R łączy się z interkomami innych marek. W menu wybiera się parowanie uniwersalne i bez problemu znajduje np. stary model Scala. Zasięgi sprawdzone w trasie około 200m bez żadnego problemu komunikacyjnego (z tą starszą Scalą). Czas pracy praktycznie ciągłej bez kłopotu 8h - kilkuletni egzemplarz.

Willi
Już miałem kupić, ale czytając, że nie kompatybilny z innymi to odpuszczam.

Willi

Iwona
Witam, mam problem z tym modelem, czy masz może przetłumaczenie ten instrukcji gdzieś zapisane aby przesłać mi na mail? rawdan13@wp.pl z góry dziękuję




Dodaj swój komentarz

Twój nick    
Przepisz kod