Yamaha MT-09 2014-2016   ‹ Powrót do stony z opiniami...
Gość


9
genialny motocykl z fatalnym zawieszeniem...
06.01.2014 23:45:59

Zalety:
Prowadzi się fenomenalnie - jest krótki i zwrotny jak diabli - szybkie winkle, wolne winkle - czasem spoglądałem na licznik i dziwiłem się że aż tyle jade! Silnik 3 cylindrowy ma niesamowitego kopa od samego dołu - moment obrotowy prawie 90 Nm, moc oddaje liniowo, a reakcja na gaz jest natychmiastowa i to na każdym biegu. Hamulce - bardzo dobre. Waga motocykla na mokro to 190 kg - niesamowity winik jak na tą pojemność. Na wyświetlaczu fajne bajery jak średnie spalanie i wyświetlacz biegów, zegarki czytelne i fajnie świecą po wjechaniu do tunelu. Hamulce rewelka.

Wady:
Niestety cały ten piękny obraz psuje zawieszenie które nie nadąża za motocyklem - przy przyspieszaniu MT-09 siada na tylnym amortyzatorze, a przód unosi się do góry. Przy hamowaniu i odejmowaniu gazu sytuacja jest odwrotna - nurkuje przód. Poza tym bak 14L :/ Trzeba będzie często zjeżdżać na stacje przy pałowaniu.

Moja ocena: 9/10. Mimo kiepskiego zawieszenia motocykl wywarł na mnie BARDZO dobre wrażenie.

Głosy: 36   Przydatna opiniaPrzydatna Nieprzydatna opiniaNieprzydatna

Komentarze użytkowników


Gość
Zmień układ wydechowy na SC project... szaleństwo a rzęzienie zmieni sie w ryk prze okrutnie głośny

Gość
Serdecznie odradzam kupno tego motocykla. Od kiedy przejechałem 2000 km silnik niemiłosiernie rzęzi jakby za chwilę miał się rozlecieć, oddawałem go na gwarancji 4 razy ale serwis nie potrafi tego naprawić. Krótko SZAJS!!!

igi
" niesamowity winik " :D

Gość
może waga kierowcy jest zbyt ciężka. Jest bardzo mało ludzi które potrafi ustawić sobie zawieszenie pod wagę ciała i umiejętności. A firm które to robią profesjonalnie jest bardzo mało.

qwert
Od kiedy podczas przyśpieszania tylny amortyzator przysiada...??? Wszyscy krytykują zawieszenia a mało kto tak naprawdę potrafi je ustawić i rozumieć jak działają
Dodaj swój komentarz

Twój nick    
Przepisz kod