Shark Vision-R   ‹ Powrót do stony z opiniami...
Gość


4
Beznadziejny
07.05.2014 19:14:23

Nie będę pisał o zaletach, za to napiszę o wadach.
Kask mam 2 miesiące. Zrobiłem w nim 3 tys kilometrów.
Obchodzę się z nim jak z jajkiem, nigdy nie dbałem o kask tak jak o ten. A oto co mnie wk...iło:

- anty-scratch na szybce? jaki k..wa ??!!? - szybka jest tak porysowana jakby kask przejechał 30 tys. kilometrów a nie 3, już zapasowy kask Naxa kumpla wygląda lepiej. Po kasku za prawie tysiąc złotych spodziewałbym się lepszych efektów. Już moja szecioletnia komórka ma mniej rys, a kasku nie używałem do żadnego offroadu, tylko zwykłe drogi.

- hałas - idzie ogłuchnąć (mam owiewki w moto, żebyście sobie nie myśleli, że śmigam na nakedzie i narzekam).

- wcale nie ma fajnej aerodynamiki, ogólnie kask jest sporego rozmiaru (mam kask S), przy większej prędkości jak kręcimy głową czuć jednak spory opór powietrza.

- wentylacja - ciężko powiedzieć, nie zauważam jakiejś sporej różnicy pomiędzy otwartym wlotem z przodu a zamkniętym

- a prawie zapomniałbym o tym je...nym zapięciu. Odpina się jak pociągniecie silniej po zapięciu. Jedyne rozwiązanie które znalazłem to mocne dociskanie po normalnym zamknięciu i szarpniecie na próbę czy trzyma (a to na pewno nie jest normalne).

Głosy: 67   Przydatna opiniaPrzydatna Nieprzydatna opiniaNieprzydatna

Komentarze użytkowników


Gość
Co do jakości szybki może nie jest aż tak źle ale niestety hałas powyżej 120 jest nieakceptowalny. Zgadzam się również w temacie kiepskiej wentylacji- czy otwarta, czy zamknięta, wielkiej różnicy nie ma. A szyba niby z powłoką, a momentalnie zachodzi parą. W komplecie oczywiście zabrakło pinlocka. Do zalet tego kasku za ponad 1000 zł można zaliczyć tylko duże pole widzenia i wygodną wyściółkę. Moim zdanie kask nie jest wart tych pieniędzy.

Gość
zgadzam sie z gsxr'er tylko hałas w nim jest obłedny 140 na trasie nie do wytrzymania dobry do 100km/h

GSXR
jak się nie umie dbać o szybę to ma się porysowaną. Kask używam już 2 lata i szyba super, żadnych rys a w trasie myję często woda i wycieram papierem. Co do hałasu to na nakedzie jest super ale na szlifierce jest dość głośno. Polecam zatyczki. Aerodynamika super, bez problemu powyżej 200 można poruszać głową we wszystkich kierunkach. Zapięcie w życiu mi się nie otworzyło, choćbym nie wiem jak szarpał. Z kaskiem zrobiłem ponad 20 tys. km
Dodaj swój komentarz

Twój nick    
Przepisz kod