Caberg Tourmax   ‹ Powrót do stony z opiniami...
Gość


8
polecam ten kask
08.28.2014 8:31:25

Zakupiłem około miesiąc temu i nie żałuje. Kask bardzo dobrze leży na głowie - nie ciśnie, nie uwiera, nawet po paru godzinach jest wygodnie. Jakość wykonania również jest na zadawalającym poziomie. Blenda obsługiwana przez suwak na czubku głowy jest wygodniejsza od mechanizmów umieszczonych z boku kasku - jest pozbawiona mechanizmu sprężynowego, więc chyba nie ma co się zepsuć.

Wentylacja z przodu działa dobrze, niestety jest ciągle otwarta co może być minusem w czasie chłodnych dni. W upały przydałby się też wydajniejszy nawiew z góry bo w kominiarce nie czuje żeby było tam zbyt wiele powietrza. Kask waży 1650g - nie jest to idealny wynik, ale do jazdy z prędkościami do 160km/h jest dobrze.

Wyciszenie niestety nie jest zbyt dobre - do 100km/h jest znośnie, ale powyżej już huczy i dłuższa jazda potrafi zmęczyć, więc ci delikatniejsi raczej powinni doposażyć się w zatyczki. Ogólnie kask robi dobre wrażenie - jest wygodny, ma pinlocka i nie paruje, daszek świetnie chroni w czasie deszczu i podczas lekkiego słońca nie trzeba używać blendy, dopiero jak ostro daje po oczach to jej używam.

Moja ocena 8/10. Polecam.

Głosy: 39   Przydatna opiniaPrzydatna Nieprzydatna opiniaNieprzydatna

Komentarze użytkowników


Gość
jednak wole Schubertha np C3 albo E1,nie chce eksperymentowac za swoja kase

Lucky Luke
To nie jest typowy kask enduro/cross gdzie faktycznie szczęka jest mocno wysunięta, w tym modelu jest trochę więcej niż w integralnym.

Gość
mam podobnie, ale mimo to sie zdecydowałem na niego i na razi enie żałuję... co do bliskości kasku do podbródka się przyzwyczjam... musi się jednak domykać bez kłopotów...

Gość
Przymierzyłem wczoraj ten kask, czy przypadkiem po zamknięciu "szczęki" w kasku nie ma miejsca na podbródek..może też coś nie tak z moja fizjonomią, ale mam wrażenie, że jest za krótki? Ciekawy jestem komentarza?
Dodaj swój komentarz

Twój nick    
Przepisz kod