Shark Skwal   ‹ Powrót do stony z opiniami...
Gość


7
Shark Skwal
05.12.2015 16:34:20

Przesiadłem się na niego z AGV K3. Zanim zdecydowałem się na ten wybór przymierzyłem kilka kasków; Nolana N86, Sharka S700s oraz AGV K3 SV.
Wybór padł na Skwala ze względu na najlepiej dopracowaną blendę. W Nolanie była jaśniejsza i za mało opadała. W S700s z kolei blenda dotykała mi lekko nosa, choć żaden ze mnie Pinokio. W AGV jedyne zastrzeżenie miałem do dużego oporu z jakim chodzi blenda, ale byłby to mój drugi wybór po SKWALu. Tak było jak mierzyłem w sklepie.
Po kilku kilometrach zauważyłem, że kask mimo iż wydaje się cichy, to dość mocno dudni. do tego stopnia, że kiedy zatrzymałem się na światłach miałem wrażenie zatkanych uszu, jak po szybkiej jeździe autem z otwartym szyberdachem. Wentylacja też raczej nie powala na kolana, mogłoby być lepiej, z przodu wogóle jej nie czuć, u góry nieco lepiej.
Przy 10 stopniach, blenda paruje, więc nie bardzo da się z niej korzystać przy niskim porannym słońcu. Albo razi słońce, albo paruje blenda, więc i tak nic nie widać.
Pod względem wentylacji i hałasu, stary AGV K3 miał przewagę.
Głosy: 29   Przydatna opiniaPrzydatna Nieprzydatna opiniaNieprzydatna

Komentarze użytkowników


Gość
@Adam, rozmiar moim zdaniem dobrałem dobrze, jest z pewnością bardziej dopasowany niż poprzedni kask. Możesz mieć rację , z ta przestrzenią przy uszach, bo jest tam miejsce na zestaw do komunikacji. Do wygody nie mogę mieć zarzutów, choć nieco zbyt mocno uciska policzki. Może to kwestia przyzwyczajenia.

Adam
Jak kask dudni to może być również źle dobrany rozmiar - za dużo przestrzeni między wyściółką i uszami. Spróbuj w tym miejscu podłożyć piankę poliuretanową(pomiędzy materiał, a styropian) - kupisz np. w castoramie. Wiem że brzmi dziwnie, ale koleżanka w ten sposób wyciszyła kask i nie może wyjść z zachwytu :)

Profil użytkownika

Oczywiście nie zmieniłem ilości gwiazdek przed dodaniem opinii. Dałbym mocne 7.
Dodaj swój komentarz

Twój nick    
Przepisz kod