HJC FG-17   ‹ Powrót do stony z opiniami...
Gość


5
nie polecam do długiej lub szybkiej jazdy
07.03.2015 11:24:01

Nie wiem w jakich wcześniej kaskach jeździli przedmówcy że tak go zachwalają, albo w jaki sposób jeżdżą ale ja nie polecam.
Bardzo dobra wentylacja i wygodny ale na tym plusy się kończą.
Do jazdy po mieście może być ale hałas jaki towarzyszy przy większych prędkościach jest nie do zniesienia. Jeżeli ktoś jeździ w trasy albo jeździ szybko to NIE POLECAM!!!
Posiadam sportowego litra i mogę powiedzieć że nie jest to kask na taki motocykl.

Głosy: 10   Przydatna opiniaPrzydatna Nieprzydatna opiniaNieprzydatna

Komentarze użytkowników


Suzuki 75
Osobiście uważam że świetny kask za nie duże pieniądze, i w miarę cichy, a jeżeli mowa o w miarę cichych to napewno hjc rph 11 i Shoei NXR chyba najcichszy, jeździłem w obu.

Mario
Jak mówisz ze ten jest głośny to spróbuj założyć caberga z podnoszona szczęką niby kask turystyczny a przy 200 na godzinę zwariować można a jeszcze skręca głowę to ci prawie kark skręci. Do tego kosztuje dużo więcej . Miałem wcześniej parę kasków jeździłem w różnych od znajomych. Lepszy od FG 17 według mnie to aray które kosztuje prawie 3 razy tyle. Miałem wypadek w fg 15 nie ma nawet ryski. Naprawdę polecam.

ninja
Mówi się że kaski ze względu na hałas dzieli się na dwie kategorie, głośne i bardzo głośne. Ten jest bardzo głośny :) Posiadłem jeszcze kaski Nitro (o połowę tańszy) i Shoei (o połowę droższy). Niestety ale HJC wypada z nich najgorzej pod względem hałasu. Mówię o kaskach które posiadałem i jeździłem w nich trochę czasu. Nie wypowiadam się o kaskach o których gdzieś tam słyszałem.

Gość
Wymień mi przynajmniej jeden cichy kask - słyszałem już że Schuberthy głośne, Araie, Shoeie. Chętnie dowiem się jaki to jest cichy kask na sporta :)

Piotrek
Potwierdzam, jest głośny ale na długie trasy wsadza się stopery i jest ok :) Do miasta na mocnego naked'a idealny. Dobra areodynamika. Nie szarpie głową nawet przy 200km/h
Dodaj swój komentarz

Twój nick    
Przepisz kod