Dunlop D209 Sportmax Qualifier   ‹ Powrót do stony z opiniami...
Gość


1
CBR 929
07.08.2015 15:38:10

Kupiłem Hondę cbr 929 rr z taką oponą na tyle. O ile było dość ciepło to się trzymała, choć często z ostrych startów traciłem przyczepność i leciałem driftem.Przez tą oponę zaliczyłem glebę na winklu, puściła naglę bez żadnych informacji że już zbliżam się do jej końca możliwości, nie zakładajcie tego dziadostwa do Sporta. Może w turystyku się sprawdzi ale jak ktoś lubi winkle, trzeć trochę kolanem, to lepiej kupić coś droższego i sprawdzonego.

Głosy: 18   Przydatna opiniaPrzydatna Nieprzydatna opiniaNieprzydatna

Komentarze użytkowników


Gość
Też mam ZX10R i nie polecam tej opony. Może na suchym i ciepłym asfalcie o dobrej przyczepności. Przy normalnej przejażdżce w chłodne dni po mieście zrywa przyczepnosc przy zmianie z 1 na 2 nawet przy stosunkowo niskich obrotach. Na pewno nowej takiej nie kupię, będzie to prawie na pewno Michelin 2ct. Na takich jeździłem na Suzi i było OK.

Gość
Ja mam taką oponę z 2011r w zx10r i jeszcze nie straciły przyczepności a odwijam do końca na pierwszym biegu

Gość
spokojnie, guma nie dogrzana a raczej nie rozgrzana wogóle to i hania tańcuje jak baletnica, to normalne, ta opona lubi b.wysoką temp. pracy. Jak nie śmigasz po torze to bierz np pilot roady i będziesz miał przyczepność w każdych warunkach a i kolano przytrzesz. guma jest ważna nie ma co sie oszukiwać, a znam takich "geniuszy" co do 929 diablo-strady pchają :P

Gość
ogólnie zauważyłem (z doświadczenia bo miałem) że 929 nie umie sie zgrać z wieloma modelami opon, u mnie dopiero honda odżyła na michelinach pp 2ct, i można wtedy pośmigać i po torze i po drodze, jak kolega tez napisał typowe sport gumy jak Metzeler M7RR czy bridgestone s20 evo, też sa dobre ale juz w warunkach strikte drogowych nie sa az tak dobre i tak samo masz z tymi oponkami, sa dobre do jazdy po torze gdzie i tak trzeba je dobrze rozgrzac i wtedy idą super, na drodze służa tylko do spokojnej jazdy i przejazdu miedzy domem a torem , no chyba że bedziesz koce zakładał przed kazdym wyjazdem i wynklował po rondach na kolanie zeby utrzymac temp. to wtedy sa ok ;)

Gość
Metzeler M7RR polecam na winkle nie ma lepszej gumy :)
Dodaj swój komentarz

Twój nick    
Przepisz kod