HJC IS-Max 2   ‹ Powrót do stony z opiniami...
Gość


9
Prawie jak Nolan N104!
07.08.2015 21:20:36

Zacznę od tego, że ten kask to hit tego roku. W porównaniu do poprzedniej wersji jest kolosalna poprawa. Mam wrażenie, że twórcy wzorowali się na Nolanie N104, droższym o koło 300 zł. Kask ma powiększony wizjer i jest on znacznie większy niż u konkurencji, choć nie tak duży jak w Nolanach. Skorupa z poliwęglanu a więc standard. Szybka nie ulega łatwemu porysowaniu i zdejmuje się jednym ruchem a dokupiony pinlock całkowicie zapobiega parowaniu. Kask ma wlot powietrza na brodzie, który możemy zamknąć. Działa on bardzo luźno i sprawia wrażenie wyrobionego, choć tak nie jest. Doskonale chłodzi i zdarzyło mi się poprzez niego złapać owada. Drugi jest na czubku głowy i naprawdę czuć powiew ale bez przesady. Zapalenia zatok nie złapiemy. Wyloty gorącego powietrza umieszczono z tyłu i sprawdza się to doskonale. Nawet przy 30 stopniach nie jest w nim za gorąco. Kask jest dość krótki i nie osłania szyi. Ma za to osłonę podbródka i to nie byle jaką. Nie jest ona wykonana z badziewnego tworzywa i nie odpada. To przyjemny, mięciutki materiał. To szczękowiec i w testach ani razu nie doszło do otwarcia szczęki podczas uderzenia, co jest rzadkością. Wyściółka jest w całości wypinana i antybakteryjna. Kask ma miejsce na słuchawki oraz możliwość wpięcia policzków w różnych rozmiarach (wiadomo każdy z nas jest inny). Teraz najważniejsze, nie miałem do czynienia z innym kaskiem tak przyjaznym okularnikom. Jest w nim mnóstwo miejsca na patrzałki, które niestety sam noszę. Kask dość ciasno opina głowę, ale nie ugniata. Nolan jest jednak ciaśniejszy ale za to mniej wygodny. Nigdzie nie gniecie. Skorupa produkowana jest w dwóch lub trzech rozmiarach a więc nawet osoba z małą głową nie będzie wyglądać komicznie. Rozmiarówka obwodu głowy pokrywa się w 100%. Kask jest dość cichy i nawet przy 100km/h słyszymy muzę w słuchawkach i silnik, choć wiatr też. Nie ma jednak konieczności stosowania stoperów do uszu. Z aerodynamiką nie ma żadnych problemów. Na minus zaliczyłbym wagę. 1750 g to dużo i czuć to przy podniesionej szczęce. Szyba ma kilka uchyłów, w tym ostatni około 1cm. Szczękę można podnieść nawet pomimo otwartej szyby. Zapięcie microclock przesunąłbym nieco w stronę brody ale i tak może być. Szkoda, że nie ma możliwośći montażu intercomu w kasku, tylko na zewnątrz. Blenda jest fantastyczna i ma dwa ustawienia, w tym całkowite zejście do nosa jak Nolan. Przycisk do jej chowania i suwak do otwierania są na czubku głowy. Skorupa występuje w wielu malowaniach. Osobiście używam białej perły, jest widoczny i nie nagrzewa się. Ten HJC od poprzednika dzielą lata świetlne i to naprawdę wysoka półka. Od Nolana N104 dzieli go już niewiele... no może za wyjątkiem 300 zł różnicy. Nowy HJC to koszt 749 zł - 799 zł, do tego pinlock 120 zł - 160 zł. Naprawdę warto.

Głosy: 24   Przydatna opiniaPrzydatna Nieprzydatna opiniaNieprzydatna

Komentarze użytkowników


Gość
Dobra widoczność? Przymierz dowolnego Shoeia lub Sharka Vision R. Poczujesz się jak w klatce.

Gość
uużywam tego kasku z intercomem Sena SMH5. Nic nie odpada, łączność i słyszalność bez zarzutu. W sumie to z tego co zobserwowałem to nawet rozmówca (telefon) słyszy mnie troszkę lepiej niż ja jego ;) Co do wkładek policzkowych to jak najbardziej są dostępne tylko trzeba dobrze poszukać.

Gość
czy intercom zamontowany na zewnatrz nie odleci? i czy mikrofon dobrze zbiera dźwiek z tego co sie mowi?

Gość
Nie wiem skąd masz to info o wkładkach policzkowych w różnych rozmiarach.Popytałem trochę i nie ma czegoś takiego.Przynajmniej do tego kasku.

Gość
skorupa jest tylko w dwóch rozmiarach
Dodaj swój komentarz

Twój nick    
Przepisz kod