Shoei NXR   ‹ Powrót do stony z opiniami...
Gość


7
NXR
11.16.2015 15:54:57

W kasku jeżdżę od kilku tygodni i jak dla mnie ten kask gaci nie urywa. Używam go jeżdżąc naked-em i dużą wadą tego kasku jest dokuczliwszy hałas jadąc powyżej 140 km/h ( jeśli aniołowie marki będą chcieli zarzucić mi źle dobrany rozmiar będzie to zwyczajnie nie prawda kask został dobrany właściwie włącznie z wymianą policzków dla optymalnego dopasowania, a argument typu to garnek sportowy więc musi być głośny już w ogóle można wrzucić w jakiś farmazon ) co do jakości hmmm jak dla mnie też nie jest to żaden high level wiele kasków na rynku oferuje podobną jakość wykonania. Wentylacja faktycznie sprawdza się bardzo dobrze. Parowanie szybki podczas dni o dużej wilgotności oczywiście się zdarza podczas jazdy z małą prędkością ale lekkie jej uchylenie rozwiązuje problem. Komfort – jeśli mówimy o tym jak go czuć na głowie podczas jazdy to tu faktycznie większych zastrzeżeń nie można mieć.
Aerodynamika – fizyki nie oszukasz... jest dość poprawna.

Podsumowując nie podzielam piania zachwytu nad tym kaskiem nie jest to kask zły ale też nie jest to żaden lider w swoim przedziale cenowym.

Głosy: 23   Przydatna opiniaPrzydatna Nieprzydatna opiniaNieprzydatna

Komentarze użytkowników


Gość
Jeśli wizjer paruje tzn ze pinlock jest źle założony, sprawdź go próbując wepchnąć karteczke taką z małych notatników jesli gdzieś wejdzie to trzeba poprawić pinlock

Gość
dokladnie,przejedz sie w rpha to zobaczysz co to halas w kasku,nxr jest super cichy,mam od paru tyg.i dla mnie wspanialy pod kazym wzgledem.

LuckyLuk
Oczywiście, że nie ma kasków sportowych + dobrze wyciszonych ponieważ chodzi o masę kasku. Albo cięższy cichy , albo lekki głośny.

Gość
Jeśli dla Ciebie Nolan x802R jest słabo wykonany to chyba tylko ARAI rx7gp carbon za prawie 14 tysi Cię zadowoli :)

Grzegorz
Jeśli piszesz o "gorszej jakości wykonania" w odniesieniu do kasków marki HJC, to chyba nigdy w rękach nie miałeś serii R-PHA.

Gość
Cóż, nie będę się specjalnie kłócił, ale podobną jakość wykonania można znaleźć moim zdaniem w markach typu Arai i Schubert, ale marki typu Caberg, Nolan czy HJC mają gorsza jakość wykonania i jakość elementów co widać od razu. Wiem, gdyż od 3 miesięcy szukam kasku dla siebie i porównuję dość dokładnie wszystkie modele sportowe. Co innego ile dana wyściółka wytrzyma, lakier się zetrze, lub skórka, podbitka, plastik się wytrą. Faktem jest, że żaden kask nie wytrzyma dłużej niż 3-5 lat w idealnym stanie - wszystkie się wygniotą, powycierają, itd. Czy kask sportowy musi być głośny? Pewnie nie musi, ale czy istnieje na rynku kask sportowy, który nie jest głośny? Nie. Wszystkie , które testowałem są niestety głośne, ale jeśli masz jakieś info i znasz sportowy kask dobrej jakości , który jest dobrze wyciszony to chętnie go sprawdzę, bo póki co jedynym mankamentem kasków, które chciałbym kupić to właśnie słabe wyciszenie. I niestety wszędzie jest to samo czy przy HJC, ARAIu, Cabergu, Schubercie.
Dodaj swój komentarz

Twój nick    
Przepisz kod