HJC IS-Max 2   ‹ Powrót do stony z opiniami...
Gość


9
Polecam
01.03.2016 12:56:14

Mam ten kask od połowy 2015r.
Mój 4 kask, pierwszy szczękowy i w porównaniu do poprzednich kasków ten jest mega dobry. miałem do tej pory 4 kaski airoh speedfire, nitro 750, scorpiona no i teraz ten HJC (wcześniej miałem scorpiona exo-1000)

Zacznę od minusów, bo tych jest mniej:
-wyciszenie mówią że jest dobre, ale ja nie czuję różnicy w porównaniu do swojego poprzedniego sportowego kasku.
-jak się zrobiło zimniej, to czułem przeciągi w kasku.
-muszę dokupić pinlocka, bo w deszczowej pogodzie paruje szybka.
-ja się przyzwyczaiłem do zapięcia DD i tutaj mi go brakuje, jest niby lepszy microlock.
-ma bardzo dużą szczękę, przez co wchodzi mi na styk do kufra centralnego, lekko unosząc go do góry, jednak sama szczęka jest plusem, bo lubię jak mam tak dużo miejsca na oddychanie.

Reszta to są plusy.
Samo to, że jest to kask szczękowy jest mocno na jego plus.
-kask bardzo wygodny, rozmiar tak jak pierwszy w sklepie przymierzyłem - L, tak że rozmiarówka się zgadza z innymi producentami, od razu pasował.
-Ma wycięcia po bokach na głośniczki intercomu, mój chiński ma trochę grube głośniki, ale jakoś udało mi się to upchać, teraz mogę słuchać radia do znacznie wyższej prędkości Very Happy
-jakość wykonania oceniłbym bardzo dobrze, nic nie trzeszczy (co miało miejsce w sklepie jak oglądałem szczękowe airohy)
-mechanizm szczęki działa bardzo dobrze, są metalowe zatrzaski
-szybkę można uchylić na małą wartość około 1-1,5 cm (nie miał tego scorpion!)
-nie zauważyłem żeby wpadał w turbulencje
-wentylacja działa! (o dziwo lepiej niż w hiperwentylowanym scorpionie!), przemyślanie jest zrobione, że wycięcia w styropianie pokrywają się z wycięciami w wyściółce (w scorpionie gąbka wchodziła w kanały i dupa z wentylacji). Przy zamkniętej szybce kasku czuć wentylacje na górze, przy otwartej szybce, to musi być gdzieś tak na 2 ząbki poniżej maksimum otwarcia, czyli szyba nie przeszkadza, ale już ją widać jak się spojrzy wysoko w niebo. (przypominam, przy givi airflow, gdzie wysoko jest odbijany strumień powietrza)
-wentylacja części szczękowej - nie czuć żeby działała, może to i dobrze że nie czuć żeby waliło po twarzy.
-zapięcie microlock - szybkie, chociaż ja jestem zwolennikiem zapięcia DD, bałem się że mikrolock może cisnąć w szyje, jednak na szczęście jest ok.
-blenda jest ok, tylko trzeba się przyzwyczaić, że uruchamia się ją nie z boku kasku, tylko cały mechanizm załączania i zwalniania blendy (jest chyba na sprężynie, bo sama podjeżdża do góry) znajduje się na środku kasku, na górze.
-wyściółka przyjemna w dotyku, można ją oczywiście wyjąć do wyprania
-jest ochrona brody przed powietrzem i to dość znaczna, dobrze zamocowana z przodu do szczęki, nie mogę na ten temat powiedzieć złego słowa - spełnia swoje zadanie idealnie zamykając kask od dołu, problem jest tylko z tym że haczy o mikrofon intercomu przy zamykaniu, ale podejrzewam że to problem w każdym szczękowcu.
-szczęka nie ma blokady otwarcia (widziałem takie w nolanie) ale w górnej pozycji dość dobrze się zatrzaskuje i na razie mi jeszcze sama nie spadła.
-kask ładnie wygląda stylistycznie
-łatwo się otwiera wloty, oraz blendę w rękawicach

Jestem bardzo zadowolony, a rzadko mi się to zdarza :)

Głosy: 21   Przydatna opiniaPrzydatna Nieprzydatna opiniaNieprzydatna

Komentarze użytkowników


chris
zgadza się mi również kask spadł na żwir i szyba do wymiany!!!

Indianin
Zapięcie DD to jakiś dramat (czytaj nieporozumienie) Kask polecam !

Krzysieg
Acha, zapomniałem dodać, uważajcie na szybę, mnie kask upadł i mam szybke do wymiany, porysowana w centrum, a nowa szybka to ok. 200zł !!!
Dodaj swój komentarz

Twój nick    
Przepisz kod