HJC IS-Max 2   ‹ Powrót do stony z opiniami...
Gość


4
Raczej nie polecam.
04.16.2016 9:45:57

Kask w miarę wygodny, o zapięciu za blisko szyi nie będę się rozpisywał, bo zrobili to juz poprzednicy.
Przejchałem się w nim wczoraj i niestety, oprócz wygody to nic dobrego o nim nie mogę powiedzieć. Szybka przy mocowaniu źle spasowana, nie dolega dobrze do uszczeli, wręczz jest dziura międzu kaskiem a szybką. Powyżej 80km/h po lekkim skręceniu głowy coś zaczyna z boku bzyczeć, tak !! cos tam brzęczy jak mucha jakaś. Tak z jednej jak i z drugiej strony.
Przy temperaturze zewnętrznej ok.10*C paruje w sekundzie jak tulko się zatrzymamy. Ja wentylacji w ogóle nie czuję, nie chcę wiedzieć co się bedzie działo latem :( Boczne poduchy jakieś takie za krótkie mi się wydają, ale może tak ma być.
W sklepie człowiek kupuję w amoku i nie zwraca uwagi na szczegóły. Nie polecam kupowania tego kasku przed uprzednim przejechaniu sie w nim, bo będziecie rozczarowani tymi brzęczeniem z boku. Ja już więcej bym go nie kupił, a najchetniej bym go zamienił na coś innego, ale.... przyjdzie i czas na to.
Wszystkie suwaki wlotów powietrza chodzą dobrze, ale na górze trochę za dużo tego i sie można oszukać, czy wysuwasz blendę czy otwierasz wlot. Szybka kasku zdejmuje się bardzo łatwo, otwiera się chyba tak jak wszędzie, raczej OK.
Potwierdziła się opinia gdzieś wyczytana przeze mnie, że kask za 300zł jest takiej samej jakości jak kask do 1000zł a może nawet do 1300. To był pierwszy i chyba ostatni szczękowiec, kupiony przeze mnie.Tak więc polecam, albo nie przepłacać, albo przepłacić i kupować coć powyżej tej ceny (1500) Nie kupować oczami tylko zamęczyc sprzedawcę i próbować różne, najlepiej na moto. Pozdrawiam.

Głosy: 11   Przydatna opiniaPrzydatna Nieprzydatna opiniaNieprzydatna

Komentarze użytkowników


Gość
Dzyndzel od blendy odpadł i mi!

Gość
Prawda ze paruje na postoju ale to nie wina kiepskiej wentylacji bo wentylacja działa w kasku w czasie jazdy gdy powietrze przelatuje przez kanały. Kask jest po prostu dobrze uszczelniony ale ma to zaletę: jest cichy jak na szczękiwca. Coś za coś. Na parowanie jest recepta i nazywa się pinlock, który wg mnie powinien być w standardzie tak jak w IS-17. Z tym bzyczeniem to nie wiem, może trafiłeś na wadliwy egzemplarz. Wypadałoby zareklamować zamiast zaniżać przesadnie ocenę, 4 za ten kask świadczy tylko o twoim braku rozeznania w temacie.

Jacek
Wygodny, sporo cichszy od szczękowca ls2, shark robi miazgę przy policzkach i uszach za ok 1200. HJC jest ok za 700-800. Waga przyzwoita jak na szczękowca i nie tak odczuwalna jak przy w.w. Zero problemów z obsługą i mechaniką kasku. Jedynie po 5 latach zgubiłem podbródek niedawno na autostradzie i porysowana szybka od rzucania gdzie popadnie. No i w pierwszym roku zgubiłem dzyndzel od blendy. do dziś żyję bez tego wystającego elementu i spokojnie daję radę. Cena ok. Nie wszystko droższe jest lepsze.
Dodaj swój komentarz

Twój nick    
Przepisz kod