Cardo Scala Rider Packtalk   ‹ Powrót do stony z opiniami...
Gość


3
Przereklamowany
04.18.2016 21:45:54

Kupiłem ze względu na deklarowany największy zasięg spośród dostępnych na rynku.P sprawdzeniu zasieg miedzy dwoma słuchawkami packtalk było ogromne z deklarowanych 1,6km zgadza sie jedynie to po przecinku czyli 600m i to w terenie niezabudowanym i utrzymanym kontakcie wzrokowym. Zasieg taki sam niezależnie czy w trybie normalnym czy DMC. Menu i komend trzeba sie uczyć na pamieć.Za taką cenę spodziewałem się bardziej dopracowanego produktu i zgodnego z deklaracjami w opisie. Daję 3 a nie 1 ze zględu na dobrąjakość dźwieku.

Głosy: 14   Przydatna opiniaPrzydatna Nieprzydatna opiniaNieprzydatna

Komentarze użytkowników


Filip
co do komend glosowych to niestety trzeba sie nauczyc. Nie jestem anglojezyczny i czasem musze kilka razy komende powtorzyc by ja dobrze wypowiedziec ale gdy juz wypowie sie prawidlowo to dzialaja bez zarzutu. Trzeba tez zwrocic uwage by mikrofon byl wlasciwie skierowany. Co do zasiegu sie nie wypowiem bo jestem samotnym jezdzcem ale podchodze z duzym dystansem do laboratoryjnych osiagow interkomu. Dzwiek super a podczas rozmow telefonicznych osoby z ktorymi rozmawiam zdziwione sa gdy mowie , ze jestem w trasie. Ogolnej oceny nie wystawiam bo moglaby byc nie miarodajna z uwagi , ze nie mialem okazji sprawdzic zasiegu. Mimo tego jestem zadowolony. Cena mogla by byc nizsza ale co zrobic.

Tom
W czasie wspólnego wyjazdu z kumplem utrzymywaliśmy łączność przy odległości około kilometra (gdzieś na rolniczych, pustych terenach w Wygwizdowie Wielkim ;) ). W czasie jazdy przez leśne zakrętasy bez problemu na 200-300m - na większe odległości w lesie nie było okazji.

Gość
Kupiłem mam i zasięg porażka , 300-500 metrów max . za ta kase porażka i ten system VOX to jest dopiero pomyłka

Profil użytkownika

PackTalk teoretycznie ma zasięg: Bluetooth do 1,6 km i aż do 8 km w technologii DMC między minimum 5 motocyklistami. DMC działa tutaj jak samoutrzymująca się sieć łańcuchowo łącząca interkomy. Czyli prosto wyjaśniając, w DMC każdy z motocyklistów jest przekaźnikiem dla pozostałych członków grupy, dzięki czemu sieć komunikacyjna jest podtrzymana nawet wtedy, gdy jeden lub więcej członków grupy znajdzie się poza bezpośrednim zasięgiem.

belor
Podawany przez producenta zasięg jest czysto teoretyczny i dotyczy sytuacji niemożliwej, czyli w praktyce w próżni. Realnie można osiągnąć 30-60% deklarowanego zasięgu, czyli owe 600m to normalna wartość. Opowieści o zasięgu w okolicach 1 km to urban legend albo "test" na zasadzie jeden intercom stoi w miejscu a drugi się od niego stopniowo oddala na otwartej przestrzeni. Praktyka pokazuje, że owe 600m to i tak bardzo dobry wynik szczególnie dla tak mizernego protokołu jakim jest Bluetooth.

Gość
Podpisuję się pod tą opinią. Razem testowaliśmy różne egzemplarze i efekt ten sam - zasięg 500 m. Panowie najpierw posiadajcie to urządzenie, używajcie i dopiero dawajcie 10 tki, a nie "czytałem", "słyszałem" itp.
Dodaj swój komentarz

Twój nick    
Przepisz kod