Yamaha FZ6 Fazer 600 S2 (2007-)   ‹ Powrót do stony z opiniami...
Gość


9
Ocena FZ-6 Naked
01.24.2017 11:28:40

Ocenię FZ-6 S2 (600cc) porównując go do Hondy CBF (600cc).
Sylwetka FZ-6 się nie starzeje, zadbany egzemplarz nie traci na wyglądzie. Na pierwszy rzut oka taki sobie motor, natomiast przy pierwszym spojrzeniu rzuca się w oczy tylna opona w rozmiarze 180cm, a to oznacza że "możliwe że to jedzie". No i jedzie, wystarczająco dynamicznie że większość motocykli w tej klasie odstaje, nawet CBF mając 20Km mniej co naturalne. Spalanie jest podobne i mieszczę się w 5-6L w jeździe turystycznej (przepisowej).
FZ-6 jest całkowicie bezawaryjny, mój 2008 nie miał ani jednej awarii. Akumulator Yuasa ma 8 lat i działa.
Pozycja za kierownicą: porównałbym ją do jazdy na rowerze górskim czyli bardziej atakująca i dynamiczna, motocykl non stop jest "gotowy do akcji" więc jazda lanksam, wolno i turystycznie to mogą plecy boleć. FZ-6 nie pozwala się nudzić, trzeba mieć mocne nerwy i duży spokój by jadąc turystycznie nie wpadać w rutynę i trzeba trzymać emocje na wodzy bo wyprzedzać wszystkich to nie problem, ale czy na tym polega jazda na nim?
Wydech cichy i bez charakteru jest kwintesencją tego motora, to nie wada! to zaleta! to jak jazda na MZ niepozorna ale jak się zredukuje to potrafi odjechać. Ciekawe doznanie, nie wyje że wszystko drga w około, a ma odejście. Na wysokich obrotach i przy dużej prędkości (up to 160km.h) wychodzi z niego bardziej R6 pięknie miauczący jęczący silnik którego wydech wcale nie zagłusza.
Skrzynia biegów chodzi jak masło, w porównaniu z CBF to chodzi 4 razy lepiej, praktycznie w ogóle nie klepie.
Jeżdżę tylko na oleju Motul 10W-40 7100 gdyż w warunkach miejskich bardzo często się grzeje silnik, typowo w FZ-6 w upalne lato non stop pracuje wentylator chłodnicy.
Jazda dzienna np 500-600km nie stanowi problemu dla faceta po 40tce. Długie trasy mogą jednak dać się w kość dla 4 liter i siedzisko należy do raczej słabych, jest mało wyprofilowane i po prostu twarde.
W Nakedzie trudno robić duże prędkości bo napór powietrza jest duży, ale jest zdecydowanie lepiej w mieście i na wielskich drogach.
FZ-6 jest łatwy do opanowania nawet dla kogoś kto dawno nie jeździł i się przesiada np ze 125cc.
Hamulce, seryjne sprawdzają się bardzo dobrze jak na motor sporawo-turystyczny.
W mojej ocenie FZ-6 jest dla kogoś kto chce jeździć a nie chce robić. W tym motocyklu wydajemy na gadżety a nie na części. Wydajemy na siebie a nie na naprawy, co jest nie bez znaczenia gdy wydamy na motor ponad 12-14tys zł.

Głosy: 15   Przydatna opiniaPrzydatna Nieprzydatna opiniaNieprzydatna

Komentarze użytkowników


Gość
Opona szersza niż motocykl 😋

Adam
takich opinii powinno być więcej, super opisane dzięki

Irek
Konkretna opinia :) wszystko się zgadza co kolega napisał
Dodaj swój komentarz

Twój nick    
Przepisz kod