Rhino Highway   ‹ Powrót do stony z opiniami...
Gość


7
Dla usystematyzowania
08.04.2017 7:04:34

Tak dla usystematyzowania.
W wielu sklepach piszą, że to kask zaprojektowany w Polsce. Co za bzdura. Że jest zrobiony z jakiegoś technopolimeru- kolejna ściema. To po prostu ABS, z tego samego masz zrobioną obudowę robota kuchennego.
Ktoś powyżej pisze, że to jest GIVI X.16 Voyager, to ja powiem, może Lazer (LZR) MH2? No niestety, to Chiński produkt z innymi nalepkami YOHE YH-950: http://www.yhhelmet.com/en/product.php?sort1=0&sort2=24&sort3=116. Givi, LZR i kilka innych firm kupują kaski, dają swoje naklejki i już mają "markowy" produkt.
Wykonanie akceptowalne, trochę licho wygląda mechanizm zapięcia szczęki. Atrapy wlotów wentylacyjnych lubią odchodzić od skorupy.
Generalnie, jakość akceptowalna. Kask wygodny, względnie cichy (poza zawirowaniami przy dźwigni zamykania blendy)

Myślałem jeszcze nad LS2 Strobe. Jeśli ktoś Wam powie, że to Hiszpańska marka i projekt... Owszem, marka zarejestrowana w Hiszpanii, ale należy ona do http://www.mhrhelmet.com/about.asp, kaski tam są projektowane i produkowane.

Głosy: 5   Przydatna opiniaPrzydatna Nieprzydatna opiniaNieprzydatna

Komentarze użytkowników


belor
Szczerze mówiąc jest mi kompletnie obojętne z czego wykonana jest skorupa, bo jak widać po niezależnych testach Sharp -= nie ma to żadnego znaczenia dla bezpieczeństwa i często tańsze garnki z ABS wypadają lepiej niż drogie z włókien szklanych etc. Co do proweniencji kasku, to obecnie na palcach policzyć można producentów posiadających fabryki gdzieś indziej niż w Chinach - Arai, Shoei, Schubert jeszcze ktoś? Na pewno wpływa to w jakimś stopniu na jakość ale powoduje też że cena jest kilkukrotnie wyższa, czy te kaski się nie psują? ;) Nawet amerykański iPhone jest składany w Chinach (choć koncept jest amerykański). Nie ma nic złego w samych Chinach, bo tylko od zamawiającego zależy jaka będzie kontrola jakości i efekt końcowy.

Gość
Akrylonitryl to z ABSem by się zgadzał. ABS, kopolimer akrylonitrylo-butadieno-styrenowyn. Policarbon, czyli poliwęglan to może szyba. Ja nie mówię, że kask jest zły. Sam go kupiłem, ale niech nie robią z ludzi debili. Poza tym widać, że sam Riccardo sobie opinie pochlebne pisze. :)

Gość
To jest ABS. Nie wierzyć w marketingowe brednie. A "polska marka", owszem. Nazwa należy do hurtownika z Zawiercia. Produkt chiński, naklejka polska.

thunder
nie do końca się zgodze z tym co Pan napisał powyżej taż zastanawiałem sie nad tymi kaskami i mój wybór padł a rhino highway. Skorupa kasku wykonana z formowanego warstwowo (informacja z ulotki kasku) acrylonitrile budatiene oraz policarbon wiec z tym abs nie nie do końca racja a sprzedawca mowił że jest w nim wiecej policarbonu niż tego drugiego. Dotego ze wszystkich wymienionych wyżej kasków jest najtańszy mimo że produkowany w chinach jak wszystkie wyżej wymienione marka należy do Polskiej firmy Riccardo Motosport ( co równiez można znależc na ulotce). Jeżdżę w nim co prawda dopiero od trzech miesięcy co do jego jakiści narazie nie mam zastrzeżen dobrze wyciszony i nieźle wykonany czego wiecej wymagać od kasku do 500 zł.
Dodaj swój komentarz

Twój nick    
Przepisz kod