Aprilia SL1000 Falco (1999-2003)   ‹ Powrót do stony z opiniami...
Gość


9
Aprilia Falco
02.24.2018 7:11:46

Motocykl dość prosty w konstrukcji, sam serwisuję od oleju po zawory. Jest to motocykl sportowy , różni się mniej od rsv niż firestorme od sp1. Jeśli ktoś ma zdrowe plecy to lekka turystyka wchodzi w grę. Niedoskonałości modelu można samemu poprawić ( ładowanie czy szarpanie na niskich obrotach). Prowadzi się dość neutralnie , nie tak lekko jak japońskie kompakty, ale jest bardzo stabilny w szybkich zakrętach. Na światłach do 170 km/h spokojnie dotrzymuje kroku 140-150 konnym maszynom. Z droższych części to uszczelka pokrywy zaworów i czujnik prędkości. Poza tym podobnie jak w japońcach.

Głosy: 11   Przydatna opiniaPrzydatna Nieprzydatna opiniaNieprzydatna

Komentarze użytkowników


Aror6
Już 5 rok z Falco więc aktualizuję...Wszystko działa jak należy, mała usterka w postaci modułu diodowego - taka mała kostka , spokojnie można używkę dostać. Łożysko rozrusznika padło w tym roku - koszt z uszczelką 250złotych. Jak jeździsz mało tym motocyklem to polecam po dłuższej przerwie odpalić z powerbanku . Co najważniejsze moto wciągło mnie tak bardzo, że zamontowałem pakiet big bore 1103cm, a o zmianach w zawieszeniu i heblach nie wspomnę...Na dzień dzisiejszy falco jest 13 kilo lżejsze od oryginału, 20Nm i ok. 30 KM mocy więcej 💪💪💪

Aror6

Aror6
Włożyć chip od gabro, np. z oznaczeniem ginav6

Rob
Witam, napisałeś że nie doskonałość modelu typu szarpanie na niskich obrotach można samemu poprawić, mógłbyś rozwinąć myśl, w jaki sposób? Pozdrawiam.
Dodaj swój komentarz

Twój nick    
Przepisz kod