Forum moto-opinie.info
Ostatnie newsy
  Dołącz do nas na facebooku

Bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)

Gdzie tankujecie motocykle?


01-30-2014, 08:14:10
Gość

Gość(Miłosz)
Myśle że temat jest ciekawy - na jakich stacjach tankujecie swoje motocykle. Ja staram się tankować na Shellu i na Orlenie, małe stacje omijam - kiedyś zatankowałem moją cebre F4 w górach na małej stacji to po 3 km jazdy zaczęła przerywać i zgasła :| Od tej pory omijam małe stacje, nie wiadomo co jest tam lane do benzyny.

01-30-2014, 20:09:27
Gość

Gość(stiw)
Ja też swojego Triumpha streeta R na Shellu, BP lub Statoil. Na Orlenie raczej nie tankuję. Choć czytałem testy paliw w motormanii i wyszło na hamowniach dla 3 różnych moto że w mocy i momencie żadnej różnicy praktycznie nie ma pomiędzy paliwami "turbo" czytaj nitro Shell 99+ a zwykłym paliwem 95 z Orlenu

01-30-2014, 22:30:09
Dobry temat Ja miałem podobny motyw po zatankowaniu na stacji Makro w Sosnowcu - przejechałem może 3 km i mój ówczesny hornet 600 na gaźnikach zaczął się dusić, potem zdechły mi 2 cylindry aż w końcu zgasł całkowicie i nie chciał odpalić. Dolałem paliwa na innej stacji, troche pokręciłem i zaczął łapać aż w końcu zapalił. To raczej jednorazowa historia, ale troche się zniechęciłem do ich stacji.

Długo tankowałem też na Auchanie - dobre paliwko, ale w 2013 na koniec sezonu po zatankowaniu odczułem że moto gorzej jedzie i jest "tępe" - mój brat to samo zauważył w fz1, a więc ewidentnie wina paliwa bo tankowaliśmy razem na tej stacji.

Nigdy natomiast nie miałem problemu z dużymi markowymi stacjami typu BP, Orlen, Shell. To za duże firmy żeby bawiły się w "chrzczenie" paliwa.

01-30-2014, 22:49:56
Gość

Gość(gixxer666)
Dziwne te wasze historie. Latam na motocyklach od 6 lat i jeszcze nigdy nie miałem sytuacji żeby z powodu paliwa motocykl mi zgasł, czasem gorzej się wkręca, spada v-max itp, ale nigdy aż tak żeby zdechł całkowicie.

A na temat PB95 i 98 powiem jedno - śmieszą mnie ludzie co leją 98 do motocykli. Motocykle są przystosowane do PB95 i nawet w serwisówkach to pisze. Na PB98 traci się moc i pieniądze.

02-04-2014, 21:05:03
To była jednostkowa sytuacja, ale może się zdarzyć. Kumpel uszkodził wtryski w samochodzie bo zatankował na marnej stacji.

02-17-2014, 10:24:45
Gość

Gość(buba)
Tankuje tam gdzie jest stacja - często nie ma alternatywy i trzeba tankować w najbliższej stacji nawet jak wygląda podejrzanie. Pare razy zdarzyło mi się że moto miało mniej mocy, ale gaźnikowce są twarde i przepalą każdy syf.

W mieście jak mam wybór to staram się tankować na Orlenie - to jedyna firma, która w jakiś sposób chciała pomóc środowisku za pomocą kampanii promującej bezpieczeństwo motocyklistów na drodze. Wiem że to komercyjny projekt i częściowo taki był cel żeby motocykliści u nich tankowali ale inne firmy jakoś na to nie wpadły, nie mówiąc już o politycznej telewizji - tylko abonament by brali i gówno pokazywali, a gdzie misja publiczna? No ale dość OT

03-23-2014, 16:24:35
Gość

Gość(GOŚCIU.)
Witam. Mam CBR f4 na gaźniku . kiedyś tankowałem na prywatnej stacji i zasyfiłem sobie gaźniki że szok. Od tamtej pory wystrzegam każdego przed małymi prywatnymi stacjami bo to zabójstwo dla gaźników czy wtrysków. Teraz leje na Orlenie 95 i moto idzie jak rakieta i jakoś mało pali w porównaniu z paliwem od prywaciarza ( teraz nawet 5,5 l/100 wcześniej 6 albo 6,5 l / 100 ). Kiedyś tankowałem Pb98 ale nie zauważyłem różnicy, a jeśli nie widać różnicy to po co przepłacaćDodaj odpowiedź

Szybka odpowiedź
Wysyłasz jako gość Dostępne opcje: LogowanieLogowanie RejestracjaRejestracja
Przepisz kod kod :  
Twój nick/nazwa wyświetlana

WiadomośćWięcej...