» Wyświetl ostatnie posty
» Strona Główna forum
Forum moto-opinie.info
Ostatnie newsy
  Dołącz do nas na facebooku

Bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)

Jakie zatyczki do uszu na motocykl?


09-04-2017, 14:34:55
Gość

Gość(Marcin)
Witam,

Potrzebuje porady odnośnie zatyczek do uszu. Ostatnio testowałem jazde w piankowych i jestem troche rozczarowany - nie wiem czy moje ucho jest jakieś dziwne albo zatyczki piankowe z castoramy nie działają, ale nie zauważyłem prawie żadnej różnicy. Po 150 km w głowie huczy. Teraz pytanie - czy zatyczkie motocyklowe typu Alpine Moto Safe są lepsze od tych piankowych jednorazowych, a może są jeszcze bardziej specjalistyczne produkty tego typu, które będą dobrze izolowac otoczenie. Na chwile obecną lepiej mi się jeździ w słuchawkach dokanałowych, ale one wypadają bez kominiarki. W kominiarce zaś nie lubię jeździć i stąd pytanie o zatyczki.

Pozdrawiam.

09-04-2017, 15:39:41
Gość

Gość(Irek)
Cześć,

Ja jeżdżę sporadycznie w stoperach ale zdecydowanie najwięcej w słuchawkach dokanałowych. Stopery mam z Rossmana takie też piankowe - ciężko się je wkłada ale tłumią dobrze. Nie jest problemem sam stoper a technika i głębokość jego włożenia. Jeżeli poprawnie go włożysz to naprawdę dobrze tłumi. Sęk jednak w tym, że po godzinie, dwóch jazdy ucho potrafiło mnie trochę bolec. Kazdy z nas ma trochę inny kanał słuchowy więc u jednych takie stopery się sprawdzą a u innych nie - ze względu na ich budowę i wielkość.
Dlatego w słuchawkach daje się różne gumki żeby dopasować sobie średnicę do szerokości kanału słuchowego. I tutaj jest spory problem z doborem słuchawek. Długi czas jeździłem z takimi z telefonu Sony i całkiem dobrze tłumiły dźwięk choć z czasem coś tam gdzieś uciskały i czułem dyskomfort. Ostatnio znalazłem u siebie całkiem przypadkowo inny model słuchawek i muszę przyznać, że dopasowany jest idealnie dla mnie. Wyciszenie dla mnie jest perfekcyjne a dźwięk interkomu słyszę doskonale. Tak więc z mojej doświadczenia powiem tyle - w przypadku słuchawek trzeba na chybił trafił znaleźć takie które będą w miarę głęboko wchodzić w kawał uszny i nie będą uciskać ucha zewnętrznego - komfort przede wszystkiem. Jeśli chodzi o stopery to podobnie - muszą być dopasowane. O Motosafe słyszałem dobre opinie choć niektórzy po dłuższym czasie mówili, że nie są specjalnie lepiej tłumiące niż typowe piankowe. Z tym, że można je sobie dopasować podobnie jak słuchawki więc jest opcja dopasowania.

09-04-2017, 22:41:54
Gość

Gość(Marcin)
Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. W takim razie spróbuje tych zatyczek z Rossmana Może te Castoramowe są jakieś kiepskie. Jak to nie pomoże to najwyżej kupie jakieś najtańsze dokanałówki żeby pasował mi do ucha i odetnę kabelki, bo to one ściągają słuchawki w czasie wkładania kasku bez kominiarki.

09-05-2017, 23:24:19
Gość

Gość(Gość)
Dobrze je zakładasz? Najpierw trzeba je zrolowac w dłoni, później wtykać żeby się rozwinęły. Dość dobrze izolują te piankowe.

09-07-2017, 12:18:23
Gość

Gość(mayo)
nie bardzo wiem jak możecie porównywać zwykłe pianki które całkowicie zatykają ucho od np motosafe`ów które mają filtry(czyli otwór przez które ucho może coś oddychać) kupiłem motosafe i nie żałuje choć para to 50 złociszy a nie 50 groszy, na dłuższe trasy nie wyobrażam sobie jazdy w zatyczkach piankowych one są dobre na parenaście minut jak wiercisz udarem albo tniesz blachę. W motosafe większość szumów jest tłumione ale spokojnie z ludzmi rozmawiasz i słyszysz jak pani na cpn pyta o hotdoga...
zresztą są opisane i ocenione tutaj http://www.moto-opinie.info/?action=show&id_produktu=9991

11-06-2017, 15:56:31
Gość

Gość(Jimmy)
Ja dzisiaj natrafiłem na ten filmik. Facet fajnie opisał testowane MotoSafe i w opisie jest link gdzie kupił: https://www.youtube.comDodaj odpowiedź

Szybka odpowiedź
Wysyłasz jako gość Dostępne opcje: LogowanieLogowanie RejestracjaRejestracja
Przepisz kod kod :  
Twój nick/nazwa wyświetlana

WiadomośćWięcej...