9
OPINIA Suzuki GSF 1250S Bandit (2007-)
10
OPINIA MaxTo M6S MESH

NOWOŚĆ IXON MS FEVER Lady

NOWOŚĆ IXON RS RISE AIR

NOWOŚĆ Beta 390 / 500 RS 2024-

NOWOŚĆ TCX Tourstep WP
9
OPINIA Suzuki GS 500

OPINIA ZIPP Raven 250
10
OPINIA Michelin Pilot Road 4

NOWOŚĆ Bajaj Pulsar N250
9
OPINIA Scorpion EXO-TECH
Mamy już 24425 opinii o produktach motocyklowych!
Uchwyty GPS mocowania na motocykl
R E K L A M A
moto-opinie.info

Opinie Aktualności Miejsca i trasy

KTM 1390 Super Duke GT na pierwszych zdjęciach - nowy motocykl wkrótce trafi na rynek

Wysłany 30 marzec 2024 10:03 przez Komentarze: 0


Debiut KTM 1390 Super Duke R jako flagowego modelu w ofercie austriackiej firmy na rok 2024 sprawił, że podobnie jak poprzednio - nowe motocykle na tej platformie i silniku to tylko kwestia czasu. Teraz portal cycleworld.com opublikował zdjęcia z testów, na których pojawił się nowy 1390 Super Duke GT.

Nowy silnik 1390 cc oznacza wzrost osiągów większy niż można by się spodziewać po tak niewielkiej zmianie pojemności, z mocą szczytową zwiększoną z deklarowanych 177 KM do imponujących 188 KM. Jest to w dużej mierze zasługa nowego systemu zmiennych faz rozrządu i skoku zaworów, który jest podobny do ShiftCam BMW i systemu stosowanego w kilku samochodach Audi. Działa on poprzez przesuwanie wałków rozrządu zaworów dolotowych w bok podczas pracy, aby wprowadzić drugi, bardziej sportowy profil krzywki do działania, gdy ECU zdecyduje, że jest to konieczne. Zmiana ta zwiększyła szczytowe obroty silnika z 9500 do 10000 obr / min i przyniosła wzrost momentu obrotowego.

Większa zmiana, przynajmniej z perspektywy GT, dotyczy podwozia. Obecny 1290 Super Duke GT nadal opiera się na rurowej stalowej ramie z 1290 Super Duke R sprzed 2020 roku, a nie na najnowszej wersji. Jest to znacznie solidniej wyglądająca kratownica, która kładzie mniejszy nacisk na wykorzystanie silnika jako elementu konstrukcyjnego. W nadchodzącym modelu 1390 Super Duke GT KTM ostatecznie zdecydował się na zastosowanie podwozia Super Duke R z 2020 r. i nowszej wersji, które jest około trzy razy sztywniejsze niż wcześniejsza konstrukcja, a jednocześnie pomaga zmniejszyć masę motocykla o około 2,5 kilogramów.

Oprócz nowej ramy głównej, 1390 Super Duke GT zyskuje odlewaną aluminiową ramę pomocniczą, ponownie odzwierciedlającą zmiany wprowadzone w Super Duke R od 2020 roku. Rama pomocnicza nie została jednak po prostu przeniesiona z R, ponieważ GT potrzebuje większego komfortu dla pasażera i możliwości przewożenia bagażu, więc otrzymuje własny, unikalny odlew. Motocykl wyposażony jest także w zaktualizowany jednostronny wahacz, który zadebiutował wraz z modernizacją Super Duke R w 2020 roku, a zawieszenie wydaje się być tym samym elektronicznie regulowanym, półaktywnym zestawem WP Apex "trzeciej generacji", który jest używany w obecnym 1390 Super Duke R Evo. Podobnie hamulce Brembo i koła są przeniesione z modelu Super Duke R.Jeśli chodzi o stylistykę, KTM od dawna koncentruje się na wyrazistości, a nie delikatności, często decydując się na brutalnie ostre zagięcia oraz nietypowe proporcje i kształty. Model 1390 Super Duke GT nie jest wyjątkiem. Przedni reflektor jest rozwinięciem pomysłu zastosowanego w najnowszym Super Duke R, ze światłami do jazdy LED zamontowanymi w "pływających" panelach, które wspierają główne lampy.

Biorąc pod uwagę prawie ukończony wygląd motocykla oraz fakt, że KTM przygotowuje nowego sport-tourera w ramach swojej gamy modelowej na 2025 rok, możemy być prawie pewni, że 1390 Super Duke GT zadebiutuje oficjalnie między chwilą obecną a końcem tego roku.

Źródło: https://www.cycleworld.com/motorcycle-news/ktm-1390-super-duke-gt-spy-shots/Nazwa
Email
Komentarz
Przepisz kod  


»Ostatnie nowości
Autor newsaDRZEWO
DrzewoAktualności Ducati Bezpieczeństwo BMW Honda Kawasaki Motocykle KTM Technika jazdy FMX Yamaha Kaski motocyklowe Opony motocyklowe
Moto opinie na Androida

Aplikacja Moto Opinie na Androida już jest! Aktualności, opinie, ciekawe trasy i miejsa w twojej okolicy. Zapraszamy do ściągania z google play lub skanując kod QR.


Moto-Opinie na Androida
Wybrane ofertyze sklepuDołącz do nas nafacebooku

Dołącz do nas na facebooku i bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)