NOWOŚĆ SYM Husky 125

NOWOŚĆ Moto Morini X-Cape SE
9
OPINIA Yamaha YBR 250
4
OPINIA Łańcuchy JT
10
OPINIA Honda PCX 125 2018-
9
OPINIA Royal Enfield Himalayan

NOWOŚĆ Moto Morini STR Sport

NOWOŚĆ Piaggio Medley 125 S
10
OPINIA Klocki hamulcowe Nissin

NOWOŚĆ Kymco Downtown GT 350

NOWOŚĆ Pokrowiec motocyklowy Shima X-Cover
Mamy już 24502 opinii o produktach motocyklowych!
Uchwyty GPS mocowania na motocykl
R E K L A M A
moto-opinie.info

Opinie Aktualności Miejsca i trasy

BMW prezentuje ASA - Automated Shift Assistant - nowe podejście do sprzęgła w motocyklu

Wysłany 08 maj 2024 22:05 przez Komentarze: 0


BMW właśnie zaprezentowało nową technologię Automated Shift Assistant, która oferuje motocyklistom wybór. Mogą oni zmieniać biegi za pomocą standardowej dźwigni biegów, ale bez użycia sprzęgła. Mogą oni też pozwolić, aby motocykl wykonał zmianę biegów za nich i po prostu jeździć z podobną łatwością, jak na skuterze.

BMW posiada już technologię quickshifter dostępną dla większości motocykli w swojej ofercie. Te konstrukcje wspomagające zmianę biegów nadal wymagają sprzęgła podczas zatrzymywania się i ruszania, a kierowca nadal musi zmieniać biegi - to nie jest automat. Nowy automatyczny asystent zmiany biegów ma dwa elektromechaniczne siłowniki, które faktycznie automatyzują działanie sprzęgła i skrzyni biegów. System zmienia biegi w oparciu o obroty silnika, obciążenie, kąt pochylenia i inne parametry dynamiczne, co ma zapewnić płynniejszą jazdę.

System ASA jest dostępny w dwóch trybach. Tryb D to twist-and-go. Niezależnie od trybu, BMW twierdzi, że system ASA zapewnia płynne zmiany biegów, a także mniejsze szarpanie. Tryb M pozwala kierowcy nadal kontrolować skrzynię biegów za pomocą dźwigni zmiany biegów po lewej stronie silnika, tak jak w prawie wszystkich obecnych modelach. Jeśli jednak obroty spadną i motocykl zgaśnie, system ASA automatycznie zredukuje bieg również w trybie M.

System BMW ma jednak kluczową różnicę w porównaniu do DCT Hondy. Podczas gdy system DCT pomija dźwignię zmiany biegów na rzecz przycisków na kierownicy, system BMW zachowuje dźwignię. Jedynym podobieństwem jest usunięcie dźwigni sprzęgła. Producent twierdzi, że system ma „uprościć jazdę”, wykorzystując zautomatyzowane sprzęgło i mechanizm zmiany biegów, bez „poświęcania emocjonalnie ważnej dynamiki zmiany biegów”.
Nazwa
Email
Komentarz
Przepisz kod  


»Ostatnie nowości
Autor newsaDRZEWO
DrzewoAktualności Ducati Bezpieczeństwo BMW Honda Kawasaki Motocykle KTM Technika jazdy FMX Yamaha Kaski motocyklowe Opony motocyklowe
Moto opinie na Androida

Aplikacja Moto Opinie na Androida już jest! Aktualności, opinie, ciekawe trasy i miejsa w twojej okolicy. Zapraszamy do ściągania z google play lub skanując kod QR.


Moto-Opinie na Androida
Wybrane ofertyze sklepuDołącz do nas nafacebooku

Dołącz do nas na facebooku i bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)