Mamy już 12988 opinii o produktach motocyklowych!

R E K L A M A
moto-opinie.info

Opinie Aktualności Miejsca i trasy

Honda CBR 600 RR zniknie z rynku europejskiego: Kolejna ofiara normy EURO4

Wysłany 30 czerwiec 2016 11:06 przez Komentarze: 1


Normy emisji spalin EURO4, które obowiązywać będą od pierwszego stycznia 2017 roku oznaczają spore zmiany na rynku motocyklowym. Ich "ofiarą" padły już - Yamaha XJR 1300, XTZ 660 Z Tenere, dwusuwowe motocykle 125cc, a teraz dołącza do nich także Honda CBR 600 RR!

Informacje te opublikował serwis motorcyclenews.com powołując się na sprawdzone japońskie źródła. CBR 600 RR to motocykl obecny na rynku Europejskim już od 30 lat, ale niestety przez urzędniczą głupote już w przyszłym roku zniknie z salonów w Europie. Co ciekawe - źródła na które powołuje się magazyn Motorcycle News informują, jakoby Honda nie zamierzała wprowadzać następcy CBR 600RR - chodzi o sporz spadek sprzedaży motocykli supersport oraz za duże w stosunku do oczekiwanych zysków koszty wprowadzenia nowego modelui na rynek. CBR 600RR będzie nadal sprzedawana poza Europą, więc chętni na nową CBRke będą musieli ją kupić u pośrednika albo samemu przetransportować do kraju.

O ile można zrozumieć chęć dbania o środowisko naturalne, to przed wprowadzeniem zmian w przepisach wypadałoby przemyśleć pewne sprawy - chociażby jaki procent ruchu na ulicach Europy stanowią motocykle i przez jaką część roku trwa sezon motocyklowy. Wiadomo, że są kraje w EU gdzie trwa on cały rok, ale mimo to - motocykle nie stanowią nawet 1/5 wszystkich pojazdów na drogach. 

Niektóre portal motocyklowe sugerują, że podobny los co CBR 600RR mogą podzielić inne sportowe motocykle z tego segmentu - między innymi Yamaha R6 czy Suzuki GSX-R 600. Nastają bardzo niemiłe lata dla europejskiego rynku motocykli.


Gebels
To nie jest dbanie o środowisko tylko wycinanie konkurencji poprzez regulację rynku. Który kraj steruje regulacjami rynku europejskiego można wywnioskować z braku pewnych marek w zestawieniu wycofywanych modeli. Ów niewycofana mogą spełniać normy lub nie spełniać jak pokazała historia pewnego producenta samochodów.


Nazwa
Email
Komentarz
Przepisz kod  


»Ostatnie nowości
Autor newsaDRZEWO
DrzewoAktualności Ducati Bezpieczeństwo BMW Honda Kawasaki Motocykle KTM Technika jazdy FMX Yamaha Kaski motocyklowe Opony motocyklowe
Moto opinie na Androida

Aplikacja Moto Opinie na Androida już jest! Aktualności, opinie, ciekawe trasy i miejsa w twojej okolicy. Zapraszamy do ściągania z google play lub skanując kod QR.


Moto-Opinie na Androida
Wybrane ofertyze sklepuDołącz do nas nafacebooku

Dołącz do nas na facebooku i bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)