NOWOŚĆ Headwave TAG

NOWOŚĆ Sony HDR-AZ1VR

NOWOŚĆ Icon Daytona
Mamy już 15974 opinii o produktach motocyklowych!

R E K L A M A
moto-opinie.info

Opinie Aktualności Miejsca i trasy

BMW patentuje M-pakiet dla motocykli: S1000 RR, S1000XR i R1250 GS

Wysłany 28 wrzesień 2019 13:09 przez Komentarze: 2

Firma BMW złożyła wniosek o znak towarowy motocykli w wersji M - chodzi dokładnie o modele S1000RR, S1000XR oraz R1250 GS. Inaczej niż w samochodach literka M prawdopodobnie zastąpi oznaczenie S, a nie będzie stosowana jako przyrostek.

Będziemy mieli więc do czynienia z modelami M 1000 RR, M 1000XR oraz M 1250 GS. Do takich informacji dotarł portal motorcycle.com. W przypadku R1250 GS możemy w nazwie zobaczyć M1300 GS - może to oznaczać, że BMW nieco podniesie także pojemność silnika w tym modelu, aczkolwiek są to jedynie przypuszczenia. 

Będzie to również niespodziewana zmiana w nazewnictwie, gdyż BMW konsekwentnie trzyma się oznaczeń swoich motocykl wg. typu silnika. Na przykład F w nazwie modelu oznacza motocykle z silnikami dwucylindrowymi w układzie rzędowym, G - motocykle jednocylindrowe, K i S - jednostki rzędowe 4-cylindrowe, a G - boksery. Literka C jest przewidziana jest dla skuterów.

Nie znamy jeszcze szczegółów, jak nowe motocykle z serii M będą różniły się od podstawowych wersji. Na pewno w gre wchodzą specjalne malowania, lżejsze dodatki z carbonu czy zwiększona moc silnika. 


TenKoleś
W artykule dwa razy mówimy o literkę G jako o odrębnych oznaczeniach :)

rex
Boksery do tej pory miały przypisaną literę - R.


Nazwa
Email
Komentarz
Przepisz kod  


»Ostatnie nowości
Autor newsaDRZEWO
DrzewoAktualności Ducati Bezpieczeństwo BMW Honda Kawasaki Motocykle KTM Technika jazdy FMX Yamaha Kaski motocyklowe Opony motocyklowe
Moto opinie na Androida

Aplikacja Moto Opinie na Androida już jest! Aktualności, opinie, ciekawe trasy i miejsa w twojej okolicy. Zapraszamy do ściągania z google play lub skanując kod QR.


Moto-Opinie na Androida
Wybrane ofertyze sklepuDołącz do nas nafacebooku

Dołącz do nas na facebooku i bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)