Mamy już 13031 opinii o produktach motocyklowych!

R E K L A M A
moto-opinie.info

Opinie Aktualności Miejsca i trasy

Bezpieczne dwa kółka 2014 - Ruszają bezpłatne szkolenia dla motocyklistów

Wysłany 17 maj 2014 23:05 przez Komentarze: 0

Bezpłatne szkolenia motocyklowe - Bezpieczne dwa kółka

Oto świetna wiadomość dla wszystkich młodych stażem motocyklistów z województwa Zachodniopomorskiego. Od 31 maja do 20 Września będą się tam odbywać bezpłatne szkolenia motocyklowe organizowane przez Szczeciński oddział Polskiego Związku Motorowego - mają one na celu poprawe bezpieczeństwa na drogach.

Projekt ten dofinansował wojewoda Zachodniopomorski przeznaczając na ten cel 35 tys. PLN. Szkolenia są całkowicie bezpłatne i skierowane do młodym stażem motocyklistów. Kursy będą odbywać się w Szczecinie, Chojnie, Czaplinku i Koszalinie wg. harmonogamu podanego poniżej:

31 maja - Czaplinek, na lotnisku w Broczynie
7 czerwca - Szczecin, na torze kartingowym przy al. Wojska Polskiego 237a
28 czerwca - Koszalin,w MotoParku, ul. Gnieźnieńska 8a,
12 lipca - Szczecin, na torze kartingowym przy al. Wojska Polskiego 237a
26 lipca - Szczecin, na torze kartingowym przy al. Wojska Polskiego 237a
9 sierpnia - Koszalin, w MotoParku, ul. Gnieźnieńska 8a
23 sierpnia - Chojna, na lotnisku
6 września - Koszalin, w MotoParku, ul. Gnieźnieńska 8a
20 września - Szczecin, na torze kartingowym przy al. Wojska Polskiego 237a

Szkolenia realizowane będą w cyklu jednodniowych, 4-5 godzinnych spotkaniach dla 30 – 40 motocyklistów z własnymi maszynami. W trakcie szkolenia motocykliści uczestniczyć będą w zajęciach na temat:

- Udzielania pomocy przedmedycznej – zajęcia poprowadzą uprawnieni ratownicy drogowi z Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczecinie,

- Przestrzegania prawa o ruchu drogowym z szczególnym uwzględnieniem zagadnień analizy zachowania się kierujących w ruchu drogowym i omówieniem przyczyn wybranych kolizji i wypadków – zajęcia poprowadzą przedstawiciele Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji,

- Techniki poruszania się motocyklem, a dokłądnie z takimi elementami jak jazda z bardzo małą prędkością, gwałtowne hamowanie, jazda po łuku jezdni, jazda między przeszkodami, poprawne szybkie ruszanie i przyspieszanie oraz inne elementy jazdy podnoszące bezpieczeństwo.

Zajęcia poprowadzą instruktorzy doskonalenia techniki jazdy z dużym doświadczeniem. Każdy z uczestników otrzyma na zakończenie spotkania użytkowe pamiątki oraz certyfikat uczestniczenia w szkoleniu.

Informacje na temat zapisów znajdziecie pod tym linkiem: http://www.pzm.pl/zo/szczecin/bezpieczne-dwa-kolka-2014

Nazwa
Email
Komentarz
Przepisz kod  


»Ostatnie nowości
Autor newsaDRZEWO
DrzewoAktualności Ducati Bezpieczeństwo BMW Honda Kawasaki Motocykle KTM Technika jazdy FMX Yamaha Kaski motocyklowe Opony motocyklowe
Moto opinie na Androida

Aplikacja Moto Opinie na Androida już jest! Aktualności, opinie, ciekawe trasy i miejsa w twojej okolicy. Zapraszamy do ściągania z google play lub skanując kod QR.


Moto-Opinie na Androida
Wybrane ofertyze sklepuDołącz do nas nafacebooku

Dołącz do nas na facebooku i bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)