Mamy już 12569 opinii o produktach motocyklowych!

R E K L A M A
moto-opinie.info

Opinie Aktualności Miejsca i trasy

Jazda motocyklem w grupie, czyli jak jeździć z innymi aby było bezpiecznie

Wysłany 23 czerwiec 2014 11:06 przez Komentarze: 4

Oto najnowszy 9 odcinek poradnika dla motocyklistów od Faza Rhazza. Dowiecie się w nim istotnych rzeczy na temat jazdy motocyklem w grupie.

W filmie dowiecie się jak ustawić uczestników jazdy w kolumnie, kto powinien prowadzić, a kto zamykać grupę, informacje o jeździe na zakładkę oraz bezpiecznym wyprzedzaniu w grupie i bardzo istotnej rzeczy, czyli odsuwania się do prawej strony po wyprzedzeniu pojazdu i robieniu miejsca innym wyprzedzającym. Zachęcamy do oglądania.


finansowy
Świetny poradnik i dobry temat. Co do zgranej grupy to 100% zgody - sam na początku jeździłem z kim popadnie, teraz wole jazdę ze sprawdzoną ekipą i nie umawiam się przez internet. Poza tym szczególnie odradzałbym jazde w grupie osobom które ledwo kupiły motocykl, bo taka jayda w wymaga obycia z motocyklem i dużo większych umiejętnośći, a goniąc innych najłatwiej popełnić błąd którego sami byśmy nie popełnili.

SZYM
Zgadzam się w 100%. Początkujący powinni przez conajmniej sezon pojeździć sami i nie pchać się do żadnych grup. No chyba że znajdą innych początkujących, to wtedy jeszcze ok. Dodałbym do jazdy w grupie taki dziwny przypadek na który sam się ze 2 razy złapałem i trzeba na to uważać. Ktoś z grupy dołącza się do ruchu - Ty ruszasz i automatycznie jedziesz za nim nie patrząc czy coś jedzie, bo skoro on może to znaczy że ma dużo miejsca. Czasem przez to wciskasz się prosto pod koła samochodu. Brzmi głupio, ale niestety sam się na takim czymś złapałem.

Pastor
Z tego co sam widze na drogach to jedynie kluby motocyklowe są obeznane z jazdą w grupie. Na ulicy widuje grupki które często jadą jak pijane - jedni po lewej, drudzy po prawej, nikt nie zjeżdża, nikt nie patrzy w lusterka - nie da się ich wyminąć, w dupie mają innych uczestników. Czasem musze otrąbić paru żeby przejechać dalej. Oby takie filmy ich oświeciły :)

Olo
Super material, ale momentami fatalna jakosc dzwieku. Dzeki za instruktaz:)


Nazwa
Email
Komentarz
Przepisz kod  


»Ostatnie nowości
Autor newsaDRZEWO
DrzewoAktualności Ducati Bezpieczeństwo BMW Honda Kawasaki Motocykle KTM Technika jazdy FMX Yamaha Kaski motocyklowe Opony motocyklowe
Moto opinie na Androida

Aplikacja Moto Opinie na Androida już jest! Aktualności, opinie, ciekawe trasy i miejsa w twojej okolicy. Zapraszamy do ściągania z google play lub skanując kod QR.


Moto-Opinie na Androida
Wybrane ofertyze sklepuDołącz do nas nafacebooku

Dołącz do nas na facebooku i bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)