Mamy już 13070 opinii o produktach motocyklowych!

R E K L A M A
moto-opinie.info

Opinie Aktualności Miejsca i trasy

Wyprzedzanie kolumny pojazdów, czyli warto zobaczyć, zapamiętać i wyciągnąć wnioski

Wysłany 25 sierpień 2014 10:08 przez Komentarze: 0

Kolizja ta wydarzyła się w miejscowości Siemiechów w powiecie Tarnogórskim. Jest to sytuacja, którą warto przeanalizować i wyciągnąć z niej wnioski - motocykliści wyprzedzają kolumnę wolno jadących pojazdów, ale jeden z nich postanawia skręcić. 

Pierwszy motocyklista zdążył przejechać, drugi niestety nie. Na szczęście nie jechał on zbyt szybko i zdążył nieco wyhamować i ostatecznie niegroźnie uderzył w samochód. Jest to bardzo częsta sytuacja na drodze, dlatego warto wyciągnąć lekcje z tego filmu - jeśli już wyprzedzacie kolumnę w terenie zabudowanym, gdzie jest pełno miejsc w których samochody mogą skręcić - np. posesje lub boczne drogi - robicie to z niedużą prędkością, bo jak widać na filmie - można się niemiło zaskoczyć jeśli kierowca bez spoglądania w lusterko postanowi że skręci na swoją posesje.

Wina w tym przypadku leży po obu stronach, bo jeśli motocykliście można zarzucić wyprzedzanie na ciągłej, to kierowca samochodu także nie spojrzał w lusterko. Tylko niewiele to zmienia z punktu widzenia poszkodowanego - musimy uważać na siebie i na innych uczestników ruchu, którzy także popełniają błędy.

I jeszcze mała dygresja - nawet jeśli wyprzedzacie kolumne prawie stojących samochodów, a na drodze nie ma absolutnie żadnych zjazdów i uliczek - również nie warto jechać szybko. Ostatnio gdy jechaliśmy z kolegami w okolicach Żywca jeden kierowca postanowił że zawróci nie spoglądając w lusterko. Jadący przede mną kolega ledwo wyhamował i uniknął zderzenia z samochodem.Nazwa
Email
Komentarz
Przepisz kod  


»Ostatnie nowości
Autor newsaDRZEWO
DrzewoAktualności Ducati Bezpieczeństwo BMW Honda Kawasaki Motocykle KTM Technika jazdy FMX Yamaha Kaski motocyklowe Opony motocyklowe
Moto opinie na Androida

Aplikacja Moto Opinie na Androida już jest! Aktualności, opinie, ciekawe trasy i miejsa w twojej okolicy. Zapraszamy do ściągania z google play lub skanując kod QR.


Moto-Opinie na Androida
Wybrane ofertyze sklepuDołącz do nas nafacebooku

Dołącz do nas na facebooku i bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)