Mamy już 12861 opinii o produktach motocyklowych!

R E K L A M A
moto-opinie.info

Opinie Aktualności Miejsca i trasy

Volvo opracowało system poprawiający bezpieczeństwo cyklistów na drodze

Wysłany 29 grudzień 2014 10:12 przez Komentarze: 0

Volvo opracowało nową technologie pozwalającą lepiej chronić rowerzysytów oraz kierowców innych jednośladów. System ten ma wyeliminować problem z kierowcami określanymi jako SMIDSY(Przepraszam, nie wdziałem Cię).

System monitoruje za pomocą aplikacji w smartfonie położenie jednośladu względem samochodu, a gdy pojawi się ryzyko zderzenia kierowca jest informowany o tym na wyświetlaczu HUD wbudowanym w szybe samochodu. System zwróci uwagę kierowcy, gdy motocykl lub rower będzie blisko niego - np. w czasie gdy wyjeżdża on spod podporządkowanej drogi. 

Technologia jest wynikiem współpracy Volvo, Ericsson oraz producentem kasków rowerowych POC, które miałyby także informować o niebezpieczeństwie samego rowerzyste. Mimo że koncepcja mi się podoba, to niestety patrząc realnie - Volvo musiałoby znaleźć partnerów wśród innych producentów samochodów, bo rowerzyści ostrzegani byliby jedynie o zagrożeniach ze strony samochodów Volvo, a do tego należałoby nakłonić kierowców jednośladów do używania aplikacji. 

Mimo wszystko trzymamy kciuki, bo wreszcie ktoś podjął się próby wyeliminowania problemu nieuważnych kierowców.Nazwa
Email
Komentarz
Przepisz kod  


»Ostatnie nowości
Autor newsaDRZEWO
DrzewoAktualności Ducati Bezpieczeństwo BMW Honda Kawasaki Motocykle KTM Technika jazdy FMX Yamaha Kaski motocyklowe Opony motocyklowe
Moto opinie na Androida

Aplikacja Moto Opinie na Androida już jest! Aktualności, opinie, ciekawe trasy i miejsa w twojej okolicy. Zapraszamy do ściągania z google play lub skanując kod QR.


Moto-Opinie na Androida
Wybrane ofertyze sklepuDołącz do nas nafacebooku

Dołącz do nas na facebooku i bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)