Mamy już 12844 opinii o produktach motocyklowych!

R E K L A M A
moto-opinie.info

Opinie Aktualności Miejsca i trasy

GOPRO Hero+ 2015: Nowa budżetowa kamera GoPro w cenie poniżej 1000 PLN

Wysłany 29 wrzesień 2015 13:09 przez Komentarze: 2

Gopro Hero+ 2015(CHDHC-101)

Po wejściu na giełde firma GoPro zerwała z dotychczasowym systemem pokazywania co roku kolejnej generacji swoich produktów i stara się uzupełniać swoje portfolio o nowe modele, aby sprostać coraz mocniejszej konkurencji ze strony Chińskich producentów.

Tylko w tym roku zadebiutowały 3 nowe modele: GoPro Hero+ LCD, GoPro Hero 4 Session oraz kamera, o którym mowa w tej wiadomości - Hero+ 2015(CHDHC-101). Model ten jest ulepszoną wersją najprostszego modelu w ofercie GoPro - modelu Hero 2014(CHDHA-301), który okazał się ogromnym sukcesem firmy. Niestety spora część potencjalnych klientów wybierała konkurencyjne produkty ze względu na brak łączności bezprzewodowej i braku możliwości nagrywania w  60 klatkach na sekunde w rozdzielczości FullHD. Nowy model Hero+ 2015 naprawia ten błąd i wyposażony jest w łącznośc wifi oraz bluetooth, która daje możliwość użycia pilota zdalnego sterowania oraz obsługi kamery z poziomu dedykowanej aplikacji. Wzrosła także rozdzielczość wykonywanych zdjęć z 5mpix do 8mpix, ale producent nie chwali się zastosowaniem matrycy o rozdzielczości 8mpix -mamy więc prawdopodobnie do czynienia z matrycą 5mpix(Hero 2014 miała 3mpix) oraz zdjęciami interpolowanymi do wyższej rozdzielczości. Niestety Hero+ nie ma też opcji superview rozszerzającego pole widzenia w góre/dół w trybie 1080p, co byłoby miłym dodatkiem. 

Podobnie jak inne kamery z budżetowej linii HERO - model Hero+ pozbawiony jest wymiennej obudowy oraz baterii. Obudowa kamery sama w sobie jest wodoodporna do 40 metrów. Hero+ należy pochwalić za obsługę większych kart pamięci od swojego poprzednika - zamiast 32GB nowa kamera obsługuje karty o pojemności 64GB podobnie jak model Hero4, a łączność kablową zapewnia nowsze złącze typu microUSB. Deklarowany przez producenta czas pracy na baterii w rozdzielczości 1080p i 30kl/s wynosi 2h i 15 min, a w trybie 60 kl/s 1h i 45 minut. Cena kamery została ustalona na 199 Dolarów, co oznacza że w Polsce cena będzie wynosić ok 800-900 PLN. Jak na "budżetowy" model nie jest to mała kwota, ale GoPro przyzwyczaiła nas do dość wysokich cen za swoje produkty.

Pełną specyfikacje znajdziecie na oficjalnej stronie producenta: http://shop.gopro.com/cameras/heroplus/CHDHC-101.html


Damian
Da się wymienić baterie w Hero 2014 :) https://www.ifixit.com/Guide/GoPro+Hero+Battery+Replacement/41783

zx10r
Fajny model, ale znając polskie realia trzeba liczyć się z ceną 999 PLN albo więcej. Hero 2014 kosztuje 600 PLN, a przy obecnym kusie dolara powinna kosztować 480 PLN(129 Dolarów).


Nazwa
Email
Komentarz
Przepisz kod  


»Ostatnie nowości
Autor newsaDRZEWO
DrzewoAktualności Ducati Bezpieczeństwo BMW Honda Kawasaki Motocykle KTM Technika jazdy FMX Yamaha Kaski motocyklowe Opony motocyklowe
Moto opinie na Androida

Aplikacja Moto Opinie na Androida już jest! Aktualności, opinie, ciekawe trasy i miejsa w twojej okolicy. Zapraszamy do ściągania z google play lub skanując kod QR.


Moto-Opinie na Androida
Wybrane ofertyze sklepuDołącz do nas nafacebooku

Dołącz do nas na facebooku i bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)