Mamy już 13048 opinii o produktach motocyklowych!

R E K L A M A
moto-opinie.info

Opinie Aktualności Miejsca i trasy

Alpinestars i Dainese walczą w sądzie, a tracą na tym motocykliści

Wysłany 19 grudzień 2015 09:12 przez Komentarze: 5

Technologia poduszek powietrznych w ubraniach motocyklowych to przyszłość w tej branży - zalet ich stosowania chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć. Niestety tam, gdzie biznes spotyka się z technologią najbardziej ucierpieć mogą Ci, dla których nowe rozwiązania są najważniejsze, czyli samo motocykliści.

Obecnie w dziedzinie motocyklowych poduszek powietrznych na rynku dominują dwie firmy - Alpinestars z systemem Tech Air oraz Dainese z własnym systemem D-Air. Firmy te walcząc o swój udział w rynku poszły na wojnę w sądzie - Alpinestars skierował pozew przeciw Dainese, w którym żąda zaprzestania stosowania opatentowanej przez siebie technologii, którą jej zdaniem wykorzystuje Dainese.

Dainese nie pozostała dłużna i wniosła własny pozew przeciwko Alpinestars w Niemczech i włoszech, gdyż jej zdaniem kombinezon Tech Air wykorzystuje algorytm, który należy do Dainese - chodzi o algorytm, który decyduje kiedy ma nastąpić odpalenie poduszek powietrznych. Szybką decyzją niemieckiego wymiaru sprawiedliwości - Alpinestasrs musiał usunąć swoje produkty Tech Air z rynku niemieckiego. Decyzja ta odbije się także na BMW, które musi wycofać kombinezony wykorzystujące technologię Alpinestars.

Podobne postępowanie we Włoszech może trwać jednak znacznie dłużej i chyba każdy zgodzi się ze mną, że tracą na tym wyłącznie motocykliści. Brak zdrowej konkurencji na tym polu i hegemonia jednego dostawcy to wyższe ceny i trudniejszy dostęp do tej jakże przydatnej technologii.


elwis
Patologią. Jak Volvo wymyslilo pasy bezpieczeństwa to że względu na bezpieczeństwo i życie ludzi tego nie opatentowali. Czlowiek był najważniejszy. A te pazerne koncerny będą bez względu na bezpieczeństwo motocyklistów walczyć o pieniądze. Nigdy nie kupie nic tych marek.

Ricky Spanish
Bitwa na poduszki.

leo
O co się tu pieklić sprawdzałem ceny tych nowości i jeszcze długo mi to nie groźni pozdrawiam

Anna
@leo: chodzi o to żeby konkurowali między sobą i ceny spadały. Teraz obie firmy chcą być monopolistami - chodzi im tylko o zyski, bezpieczeństwo motocyklistów mają w D*.

leo
No niestety masz rację


Nazwa
Email
Komentarz
Przepisz kod  


»Ostatnie nowości
Autor newsaDRZEWO
DrzewoAktualności Ducati Bezpieczeństwo BMW Honda Kawasaki Motocykle KTM Technika jazdy FMX Yamaha Kaski motocyklowe Opony motocyklowe
Moto opinie na Androida

Aplikacja Moto Opinie na Androida już jest! Aktualności, opinie, ciekawe trasy i miejsa w twojej okolicy. Zapraszamy do ściągania z google play lub skanując kod QR.


Moto-Opinie na Androida
Wybrane ofertyze sklepuDołącz do nas nafacebooku

Dołącz do nas na facebooku i bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)