9
OPINIA HJC RPHA 11

NOWOŚĆ Oparcie GIVI E111 do kufra MAXIA 3 / 4

NOWOŚĆ Światła stop dla GIVI E55 - E112

NOWOŚĆ Nolan X-804 RS Ultra
3
OPINIA Interphone Tour F5

NOWOŚĆ SPYKE ARTICA DRY
10
OPINIA Crash pady Azarel PRO
10
OPINIA Crash pady Azarel PRO

NOWOŚĆ CF Moto 250 NK
1
OPINIA Cross XTR 607 125 cc

NOWOŚĆ NAXA C03
Mamy już 24437 opinii o produktach motocyklowych!
Uchwyty GPS mocowania na motocykl
R E K L A M A
moto-opinie.info

Opinie Aktualności Miejsca i trasy
Get it on Google Play Moto-Opinie w App Store
Opinie
Pytania i dyskusje
Filmy
Testy i recenzje
Dodaj opinie


Motocyklowy FAQ - Pytania i dyskusje



Zdjęcia przedmiotu

(Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć)

Ocena
użytkowników 
9.00 / 10

(Na podstawie 4 opinii)

+NAPISZ SWOJĄ OPINIE


Krótki opis produktu




Miękkie i twarde klocki hamulcowe...




Gość
18
Głosy
Głos na plus
Głos na minus

Heloł

Czytałem że najlepsze dla tarczy są miękkie klocki hamulcowe tylko skąd wiadomo które klocki są miękkie a które twarde... Co polecacie do GSR 600?

Odpowiedzi użytkowników
Kaamos
4
Głosy
Głos na plus
Głos na minus

Jeśli pytasz spośród metalicznych, to musisz się zapoznać z danymi od producenta, czy są bardziej/mniej "twarde". Zazwyczaj mają dostępne wykresy zastosowań (jazda codzienna/winkle/track daye/etc.). Dobierz sobie odpowiednie do stylu jazdy, a nie patrz na zużycie tarcz, bo to są części eksploatacyjne. Chyba że rozważasz organiczne, to takie będą zdecydowanie bardziej miękkie od metalików, przy czym jeśli wsadzisz to na przód, to będziesz mieć spowalniacze zamiast hamulców. No ale może tylko dojeżdżasz spokojnie po mieście, to ci wystarczą. Jak wspomniałem, zapoznaj się z danymi od producenta i dobierz odpowiednie do swojego stylu jazdy.

drzewo
4
Głosy
Głos na plus
Głos na minus

Można przyjąć że podział jest na klocki organiczne i sinter-metalowe - te pierwsze są bardziej miękkie i szybko się zużywają. Twarde klocki to klocki sinterowe, ale nawet wśród nich znajdziesz klocki w miare miękkie - np. EBC HH to jedne z tych sinterowych, które nie jedzą prawie wcale tarczy. Odbija się to na częstszej wymianie, ale lepiej wymienić klocki niż tarcze(moim zdaniem). Poza tym nie do końca to prawda że organiczne są gorsze i gorzej hamują - w małych motocyklach trudno jest rozgrzać sinterowe do optymalnych warunkach pracy, więc do mniejszych pojemności na lepsze będą organiczne. Do cięższych motocykli i tych o mocy 100 koni i więcej raczej nie ma sensu kupować innych klocków niż sinterowe.

Amek
4
Głosy
Głos na plus
Głos na minus

Jeżdżę już drugi sezon na organicznych które założyłem po wymianie tarcz hamulcowych i szczerze mówiąc nie odczułem różnicy w sile hamowania do wcześniejszych sinter metalowych. Yamaha fz1. Przewody w oplocie.

Jjsv
3
Głosy
Głos na plus
Głos na minus

A ja założyłem do Sv 650 na przód polskie Maklandy organiczne, miękkie, zrobiłem na razie 150km i powiem szczerze, że nie ma czym hamować, wcześniej miałem czerwone Brembo i hamowaly rewelacyjnie, ale szybko mi tarcze zjadly. Zobaczę jeszcze z 200km,moze muszą się ułożyć.

Gość
4
Głosy
Głos na plus
Głos na minus

Serio zjadły Ci tarcze? Po 12 tysiącach na czerwonych Brembo nie widzę śladu zużycia tarcz hamulcowych - Honda Hornet z 2001 roku. Teraz kupiłem drugi komplet - jestem z nich bardzo zadowolony.

Kaamos
3
Głosy
Głos na plus
Głos na minus

Drzewo, nie do końca jest tak, jak mówisz, bo klocki metaliczne to nie to samo, co torowe (mieszanki tych to zupełnie inna kwestia), które trzeba dogrzać. Atutem metalicznych klocków jest to, że działają efektywnie w każdych warunkach - zimne, gorące, czyste, zabłocone - hebel działa. Kwestią montażu organicznych do małych pojemności jest głównie sens - organiczne prawdopodobnie wystarczająco efektywnie wyhamują 125kę. W kwestii wszystkich, którzy zachwalają organiczne - jak jeździsz spokojnie, to powinny dać radę. Problem zaczyna się wtedy, gdy wymagasz większej siły hamowania, lub hamujesz na tyle intensywnie i często, że zagrzejesz hamulce. Organiczne klocki są bardzo podatne na tzw. fading, czyli dramatyczne pogorszenie właściwości ciernych po przekroczeniu granicznej temperatury.

Kleo
2
Głosy
Głos na plus
Głos na minus

Rozmawiałem z kolegą, który ujeżdża swój motor już 15rok, bo też miałem taki dylemat. I jaki wniosek? Tarcza poszła do wymiany po 2 kompletach sintermatalowych albo 5 kompletach organicznych. 2 komplety sintermatalowych = 5kompletow organicznych. Po cholere wymieniać 5x jak można 2x... Czyli mniej roboty, a i cenowo organiczne nie są tańsze 2,5x od sintermaletalowych... Co myślicie?

Gość
3
Głosy
Głos na plus
Głos na minus

Dla niektórych 20zł taniej i już myślą że zrobili interes życia. I nie wytlumaczysz że kupili gorsze

BLazej
2
Głosy
Głos na plus
Głos na minus

Na polskich maklandach tez się zawiodłem,hamuja jak by były z gumy,albo gownolitu ,hamulca brak, moto gsxf 600

Romek
1
Głosy
Głos na plus
Głos na minus

Tylko sintery. To jak porownywac moto ze skuterem

Romek
1
Głosy
Głos na plus
Głos na minus

Tylko sintery. To jak porownywac moto ze skuterem

Jjsv
1
Głosy
Głos na plus
Głos na minus

Zjarzyna, Maklandy miałeś jednolite czy nowsze nacięte? Ja mam nacięte, zrobiłem z 300km i jest lepiej, ale do, Brembo czerwonych to im sporo brakuje. Zrobię jeszcze z 300km,jak nie będzie lepiej, wyrzucę.

BLazej
1
Głosy
Głos na plus
Głos na minus

Naciete,zrobilem z 500km lekko sie dotarly i sie troszke poprawily ale w porownaniu do starych co mialem ,to padaka,nie polecam ,ale byly tanie .

Dodaj swoją odpowiedź

Autor
Odpowiedź

Przepisz kod
kod