NOWOŚĆ Held Wet Tour

NOWOŚĆ Raven Trooper

NOWOŚĆ HELD PHANTOM AIR
9
OPINIA Aprilia ETV 1200 Caponord (2013-2014)
9
OPINIA Yamaha TDM 850
3
OPINIA 4SR Scrambler

NOWOŚĆ Junak 905 F

NOWOŚĆ Shima Daybreaker
3
OPINIA Akumulatory motocyklowe WM Motor
7
OPINIA Malaguti Dune 125
5
OPINIA Kawasaki Ninja 650 2017-2019
Mamy już 21832 opinii o produktach motocyklowych!
Uchwyty GPS mocowania na motocykl
R E K L A M A
moto-opinie.info

Opinie Aktualności Miejsca i trasy
Get it on Google Play Moto-Opinie w App Store
Opinie
Pytania i dyskusje
Filmy
Testy i recenzje
Dodaj opinie


Motocyklowy FAQ - Pytania i dyskusjeZdjęcia przedmiotu

(Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć)

Ocena
użytkowników 
10.00 / 10

(Na podstawie 0 opinii)

+NAPISZ SWOJĄ OPINIE


Krótki opis produktu
Prawa jazdy KAT. A NIE ZDAŁEM, bo...
Adrian
39
Głosy
Głos na plus
Głos na minus

Cześć :)

Wkrótce będe zdawał prawko na kategorie A po raz pierwszy. Jeśli jest ktoś kto nie zdał za pierwszym razem i może się podzielić dlaczego - na pewno to będzie pomocne i pmoże zwrócić uwagę na pewene rzeczy. Proszę o pomoc :)

Lewa!

Odpowiedzi użytkowników
uzytkownik_Jq1L3
10
Głosy
Głos na plus
Głos na minus

Zdałem za pierwszym, ale uważaj na sprzęgło, na moim egzaminie działało prawie 0-1, jakoś sobie poradziłem, ale ruszanie to była masakra :) Poza tym pamiętaj o sprawdzeniu łańcucha, egzaminator o tym nie mówi, a sprawdzić trzeba. Ja prawie zapomniałem, na szczęście w porę się ogarnąłem

Kleo
9
Głosy
Głos na plus
Głos na minus

Ja miałem Gladius a na kursie. Na egzaminie też... I... Okazało się że ten na kursie Gladius 8 kręcił na spokojnie bez dodawania gazu bez konieczności hamowania czy coś podobnego, a na egzaminie... Masakra, tamten Gladius tak szybko jeździł że oblalem: wolny przejazd jeszcze mi się udało, ale wolny slalom nie dałem rady tak szybko przejechać... Za drugim razem już się przygotowałem na tego wariata i hamowalem delikatnie na 8 I na slalomie i zdałem...

Gość
5
Głosy
Głos na plus
Głos na minus

Jeśli masz taką możliwość to jedź na egzamin na sprzęcie na którym się uczyłeś. Każdy chodzi inaczej. Mniej stresu będzie. Ogólnie placyk chyba daje najbardziej w kość, zwłaszcza ósemka, a to że względu na nieznajomość motocykla na którym zdajesz. Niby ten sam model ale zawsze jest inaczej: ten szybciej, ten wolniej, ten inaczej łapie sprzęgło itp. Przy ruszaniu po sprawdzeniu i przepychaniu na stanowisko do ósemki jedź sobie wyczuwając motocykl. Jeśli masz możliwość spróbuj sobie poskręcać, wyczuć go i dopiero dojechać do stanowiska. Nikt raczej Ci uwagi nie zwróci jak trochę większe kółko zrobisz. To tyle. Mało stresu i będzie ok.

Marcin
9
Głosy
Głos na plus
Głos na minus

Najlepsza rada to nauczyć się jeździć na motocyklu, a nie jak zdać egzamin. Jak Ja zdawałem to większość osób oblała, bo nie byli przyzwyczajeni do tego że trzeba dodawać gazu. Na kursach nauczyli ich że wbijasz dwójke i motocykl sam jedzie po ósemce. Jak się okazało że w motocyklu egzaminacyjnym trzeba używać gazu i sprzęgła, bo obroty były za niskie to już większość sobie nie poradziła. Czy motocyklem na codzień jeździsz i nie używasz gazu i sprzęgła? NIE. Dlatego ćwicz ósemke na jedynce z dodawaniem gazu, a nawet na dwójce trochę szybciej. Z użyciem sprzęgła też, żeby nie wyłożyć się na podstawach.

Motur
4
Głosy
Głos na plus
Głos na minus

U mnie także zbyt szybko zapierdzielał bez gazu

Woyto
2
Głosy
Głos na plus
Głos na minus

A po co Ci prawko

Adrian
4
Głosy
Głos na plus
Głos na minus

Dzięki wszystkim za cenne rady :)

Gość
3
Głosy
Głos na plus
Głos na minus

U mnie na egzaminie jeden gość wjechał na to udawane rondo pod prąd trzy razy :)

MarianoItaliano
2
Głosy
Głos na plus
Głos na minus

Zielona strzałka na mieście 😒

Gość
1
Głosy
Głos na plus
Głos na minus

Co prawda zdałem za pierwszym ale popełniłem jeden błąd którego egzaminator z jakiś przyczyn nie odnotował. Zapomniałem przy szybkim slalomie czy tam ominięciu przeszkody przy drugiej próbie (wymagane są 2 przejazdy) pojechać od drugiej strony i pojechałem 2 razy od tej samej. Mimo wszystko egzaminator tego nie od odnotował.

Gość
1
Głosy
Głos na plus
Głos na minus

Zdałem 🤗

uzytkownik_2J4T7
4
Głosy
Głos na plus
Głos na minus

Najlepiej wykorzystać tą chwilę przed przystąpieniem kiedy już masz motocykl egzaminacyjny. Powiedzieć że musisz się rozgrzać i spróbuj wężyki i ruszanie . Zobaczysz jak jest że sprzeglem i wyważeniem motocykla

MotoRafko
2
Głosy
Głos na plus
Głos na minus

Ja zdawałem na motocyklu szkoleniowym, zawsze to mniej stresu a sprzet przynajmniej poznany. Według mnie najgorzej 8 i slalom wolny bo trzeba dobrze utrzymać równowagę, później to już poleci.

Dodaj swoją odpowiedź

Autor
Odpowiedź

Przepisz kod
kod