NOWOŚĆ Adrenaline Cameleon 2.0 PPE
9
OPINIA Gopro Hero 9 Black

NOWOŚĆ Harlet-Davidson Fat Boy® 114 2021-

NOWOŚĆ Harlet-Davidson Street Bob® 114 2021-
10
OPINIA Kawasaki VN 800 Vulcan Classic

NOWOŚĆ Held Aerosec GTX

NOWOŚĆ Nawigacja Fodsport

NOWOŚĆ Pokrowiec motocyklowy Kegel-Błażusiak Basic Garage

NOWOŚĆ Bosch C7

NOWOŚĆ Lazer CROSS TT
9
OPINIA Crash pady Azarel PRO
Mamy już 18504 opinii o produktach motocyklowych!
Uchwyty GPS mocowania na motocykl
R E K L A M A
moto-opinie.info

Opinie Aktualności Miejsca i trasy
Get it on Google Play Moto-Opinie w App Store
Opinie
Pytania i dyskusjeFilmy
Testy i recenzje
Dodaj opinie


Honda CB 1000R 2021-Zdjęcia przedmiotu

1  

Honda CB 1000R 2021-

(Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć)

Ocena
użytkowników 
0.00 / 10

(Na podstawie 0 opinii)

+NAPISZ SWOJĄ OPINIE


Krótki opis produktu

Flagowy motocykl Hondy, reprezentujący styl Neo Sports Cafe, rozwija się, a jego sylwetka jest teraz smuklejsza i odważniej zaprojektowana. Dzięki temu model ten stanowi jeszcze bardziej atrakcyjną propozycję na motocyklowym rynku. Nowy kolorowy wyświetlacz TFT łączy kierowcę z jego smartfonem za pomocą systemu sterowania głosowego Honda Smartphone Voice Control, a pod siedzeniem znajduje się gniazdo ładowania USB. Oprócz standardowego CB1000R, oferowana jest wersja Black Edition, wyposażona w owiewkę zegarów, nakładkę na siedzenie pasażera oraz quickshifter. Ponadto wersja Black Edition Wyróżnia się czarnymi detalami z minimalistyczną nutką aluminiowego połysku. Silnik otrzymał zmienione parametry systemu PGM-FI oraz spełnia normę EURO5.


Linie CB1000R stały się bardziej agresywne, przesunęły się optycznie ku przodowi, zwracając uwagę nowymi, zmniejszonymi detalami, odsłoniętą aluminiową ramą pomocniczą oraz osłonami chłodnicy i filtra powietrza, które potęgują wrażenie ogólnej harmonii i dynamiki. Reflektor zmienił kształt i został odchylony do tyłu, a precyzyjnie wykonane nowe koła dodają motocyklowi technicznego blasku.Podwozie pozostało niezmienione, a silnik dzięki nowym mapom układu wtryskowego PGM-FI, otrzymał bardziej linowy przebieg krzywej mocy oraz spełnia normę EURO5. Nowy kolorowy wyświetlacz TFT oferuje system sterowania głosowego Honda Smartphone Voice Control, który łączy kierowcę z jego smartfonem, a także gniazdo ładujące USB, umieszczone pod siedzeniem.


Wyposażenie i stylistyka


Estetyka opracowanego przez Hondę stylu "Neo Sports Cafe" powstała nie tylko z zamiłowania do przeszłości, ale i z myślą o przyszłości, dając wiele interpretacji tego motywu. Taki projekt nie może stanąć w miejscu, dlatego model CB1000R na rok 2021 przyjmuje imponującą ideę stylistyczną z roku 2018 jako trampolinę, która pozwala odbić się w przyszłość. Charakterystyczny styl Neo Sports Cafe rozpozna każdy, jednak w tym modelu zaserwowano jego potężną dawkę, a sylwetka jeszcze bardziej zdecydowanie wyskakuje do przodu i przyciąga wzrok po przekątnej w dół, na wspaniałe, czarne wykończenie silnika. Nowe 7-ramienne, aluminiowe obręcze kół podkreślają misterne wykończenie motocykla.Na całej długości pojazdu utrzymano harmonię linii i detali. Natychmiast rozpoznawalny okrągły reflektor, umieszczony w łezkowej obudowie między goleniami widelca, odchyla się do tyłu. Osłony chłodnicy z polerowanego aluminium są znacznie mniejsze i ustawione pod kątem w stosunku do osi motocykla, co konsekwentnie wykorzystano w liniach osłony airboxu.Całkowicie przeprojektowana aluminiowa rama pomocnicza jest teraz wykończona w kolorze aluminium (nie czarnym), podkreślając surowy minimalizm tylnej części motocykla. Dodatkowym estetycznym szczegółem jest mniejsze ramię mocowania tablicy rejestracyjnej.Na etapie dopracowywania nowego wyglądu CB1000R, który czułemu na motocyklową urodę obserwatorowi może zawrócić w głowie, pamiętano też o praktycznych drobiazgach, dzięki czemu ułatwiono codzienne korzystanie z motocykla. Zestaw wskaźników umieszczono w 5-calowym, pełnokolorowym, dobrze widocznym ekranie TFT, który oferuje cztery sposoby wyświetlania prędkości jazdy i obrotów silnika – w zależności od preferencji kierowcy – a także wskaźnik poziomu paliwa i jego zużycia, wskaźnik trybu jazdy, informacje dot. parametrów silnika oraz wskaźnik sugerowanej zmiany biegu na wyższy. Zmiana wyświetlanych danych odbywa się za pomocą przycisków umieszczonych po lewej stronie kierownicy.W interfejs kierowcy wbudowano również nowy system sterowania głosowego Honda Smartphone Voice Control (HSVC), który w czasie jazdy łączy kierowcę ze smartfonem i umożliwia głosowe zarządzanie odbieraniem rozmów telefonicznych, pocztą elektroniczną, muzyką i nawigacją. Kierowcy potrzebny jest zestaw słuchawkowy montowany w kasku, z kolei smartfon łączy się z pojazdem przez łącze Bluetooth. Po lewej stronie kierownicy znajdują się też przyciski obsługi systemu. Pod siedzeniem ulokowano gniazdo USB, które ułatwia ładowanie urządzenia mobilnego.Tylne kierunkowskazy CB1000R posiadają funkcję sygnału awaryjnego hamowania (ESS). Podczas nagłego hamowania, światła awaryjne migają, aby ostrzec innych użytkowników drogi o gwałtownym spadku prędkości. Światła awaryjne są wyłączane z pomocą systemu, który porównuje różnicę prędkości kół przedniego i tylnego i oblicza, kiedy należy je wyłączyć w zależności od sytuacji.

Silnik


Czterocylindrowy silnik CB1000R o pojemności 998 cm3, z rozrządem DOHC, zapewnia solidną dawkę mocy i momentu obrotowego: 145 KM przy 10500 obr/min i 104 Nm przy 8250 obr/min. Średnica cylindra i skok tłoka, to 75 x 56,5 mm, stopień sprężania wynosi 11,6:1. Czerwona strefa obrotomierza zaczyna się od 11500 obr/min, a ogranicznik obrotów włącza się przy 12000 obr/min. Jedyne zmiany na 2021 rok, to to zoptymalizowane mapy układu PGM-FI, wygładzające dostarczanie mocy, poprawa reakcji na gaz oraz zgodność z normą EURO5.Silnik jest zestrojony tak, by generować moment obrotowy z charakterystycznym przyrostem mocy w zakresie 6000-8000 obr/min, z wyraźnym coraz szybszym przyrostem mocy, przynoszącym ekscytujące, niezapomniane wrażenia z jazdy. Taka charakterystyka jest bardzo przydatna przy dynamicznym przyspieszaniu przed i w trakcie wyprzedzania w rzeczywistych warunkach drogowych.Airbox, kanały i filtr powietrza zapewniają płynną drogę przepływu powietrza do silnika, zmniejszając straty ciśnienia na całej jego drodze do cylindrów. Przepustnica o średnicy 44 mm podaje mieszankę powietrza i paliwa do kanałów ssących o dużej średnicy i starannie ukształtowanych komór spalania. Skoki zaworów ssących wynoszą 8,3 mm, a wydechowych – 8,1 mm. Tłoki są wykonane z kutego aluminium.Krótkie przełożenia skrzyni biegów zapewniają wspaniałe wrażenia przy przyspieszaniu ze zmianą biegów w zakresie 30-130 km/h. Sprzęgło antyhoppingowe jest bardzo lekkie i pozwala na szybkie, agresywne redukcje biegów.Lekki układ wydechowy skonstruowano tak, aby zapewnić najbardziej optymalny przebieg spalin w zakresie średnich prędkości obrotowych. Konfiguracja ukłądu 4-2-1, pozwala na odprowadzanie spalin poprzez 4 krótkie kolektory wydechowe do komory głównej, która następnie przechodzi w dwukomorowy tłumik. Brzmienie wydechu zostało dostrojone tak, by – wraz ze wzrostem prędkości obrotowej powyżej 5500 obr/min – nabierało znacznie głębszego, bardziej surowego tonu.Dla uzyskania zgodności z normą EURO5, zastąpiono czujnik tlenu w układzie wydechowym czujnikami ubogiej mieszanki (LAF), umieszczonych w komorze zaraz za kolektorem wydechowym, aby umożliwić znacznie dokładniejszy pomiar składu spalin. Zużycie paliwa wynosi 5,4 l/100km.

System elektronicznie sterowanej przepustnicy (TBW) umożliwia kierowcy maksymalną kontrolę nad potężnym silnikiem CB1000R poprzez 3 domyślne tryby jazdy oraz tryb USER. Kierowca wybiera je przełącznikiem po lewej stronie kierownicy lub poprzez ekran TFT.Dostępne są 3 poziomy mocy silnika (P), hamowania silnikiem (EB) i kontroli momentu obrotowego (HSTC). Tryby jazdy skonfigurowano tak, by oferowały różne kombinacje parametrów jazdy. Doświadczony kierowca może całkowicie wyłączyć system HSTC.Tryb RAIN wykorzystuje najłagodniejsze ustawienie mocy, średni poziom hamowania silnikiem i wysoki poziom interwencji HSTC. Obniżenie mocy i momentu obrotowego odczuwalne jest najbardziej na pierwszych 3 biegach.Tryb STANDARD oferuje ustawienia pośrednie w dostarczaniu mocy, hamowaniu silnikiem i w interwencji system HSTC. Łagodzi on nieco moc silnika na pierwszym i drugim biegu i wykorzystuje ją tuż poniżej mocy dostępnej w trybie SPORT, ale ze zredukowanym momentem obrotowym, przy częściowym otwarciu przepustnicy.Tryb SPORT wykorzystuje najwyższą moc i najniższe poziomy ograniczenia hamowania silnikiem oraz interwencji systemu HSTC, aby zapewnić maksimum osiągów na wszystkich sześciu przełożeniach, dostarczając maksimum momentu obrotowego i mocy przy wszystkich położeniach przepustnicy, z absolutnie koniecznymi interwencjami systemu HSTC.Tryb USER pozwala kierowcy na wybór pomiędzy trzema ustawieniami każdego parametru i zapisanie wybranego ustawienia do wykorzystania w przyszłości.

Podwozie


Podwozie CB1000R pozostało bez zmian w stosunku do modelu z roku 2020 – to stalowa rama “backbone” z aluminiowymi mocowaniami mono wahacza o długości 574,2 mm. Kąt główki ramy wynosi 25°, wyprzedzenie –100 mm. Rozstaw osi wynosi 1455 mm, a masa z płynami – 212 kg. Rozkład nacisków na osie to 48,5% na przód i 51,5% na tył.Naturalny trójkąt pozycji kierowcy uzyskano dzięki szerokiej, aluminiowej kierownicy stożkowej, dopasowanej do wysokości siedzenia (830 mm). Szeroki bezkołnierzowy zbiornik paliwa został ukształtowany tak, by zapewnić maksimum miejsca na kolana kierowcy.Przednie regulowane zawieszenie wykorzystuje widelec Showa Big Piston z rozdzielonymi funkcjami (SFF-BP). Wszystkie funkcje tłumienia umieszczono w jednej goleni, redukując masę, a jednocześnie zapewniając stabilność, komfort i kontrolę w szerokim zakresie warunków jazdy. Tylny amortyzator Showa ma możliwość regulacji wstępnego napięcia sprężyny i tłumienia odbicia.Podwójne, promieniowe, czterotłoczkowe zaciski hamulcowe z przodu współpracują z pływającymi tarczami 310 mm, z tyłu zastosowano dwutłoczkowy zacisk i tarczę 256 mm. Układ hamulcowy wyposażono w 2-kanałowy system ABS. Nowe, starannie zaprojektowane siedmioramienne obręcze kół, wykonane z odlewanego aluminium, emanują śmiałą elegancją. Tylna opona (osadzona na 6-calowej obręczy) ma rozmiary 190/55 ZR17, przednia – 120/70 ZR17.Ostatnie filmy

Dodaj film
Pytanie i dyskusje


Aktualnie nie ma żadnych pytań i dyskusji odnośnie produktu.
Kliknij w przycisk poniżej, aby dodać własne pytanie.

+ZADAJ WŁASNE PYTANIE

Wasze zdjęcia


Dodaj zdjęcie

Opinie motocyklistów
Pozytywne: 0%
Neutralne: 0%
Negatywne: 0%
OSTATNIO DODANE OPINIE


HJC TR-1

Nigdy więcej HJC!
Płacisz za logo a nie za wykonanie. Zrobiłem na tym kasku około 30 tys km i podsumowanie:
-wlot powietrza na szcz...

Gopro Hero 9 Black

Moja ocena 9/10 pomimo, że to najlepsza kamera sportowa na rynku. Ten jeden punkt brakuje, bo zawsze można coś ulepszyć i na pewno kamerka będzie...

Kawasaki VN 800 Vulcan Classic

Bardzo przyjemny motocykl wsrod choperow do 1000 CCM. Bardzo fajnie jezdzacy fajnie przyspieszający i niezawodny. Polecam mam go 3 sezon przelatane o...

Crash pady Azarel PRO

Bardzo polecam, w szczególności na tor, crashy robione z pasją. Każdy element jest wymienny, jeśli się dogadasz i skontaktujesz na e-mail dostan...

Oxford Aquatex

jest to mój drugi pokrowiec pierwszy ponad rok, drugi niecały rok i wygląda jak na zdjęciu :( kiepski materiał, przemaka, plandeka jednorazowa :...

Yamaha XJ700X Maxim X

Genialny motocykl świetnie przyspiesza bardzo wygodny
Motocykl dla doświadczonych motocyklistów świetna inwestycja z roku na rok wartość...


WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ NA TEMAT PRODUKTU

Wysyłasz jako

Twoje imię/nick

Tytuł opinii

Ocena Ogólna

Twój komentarz

Przepisz kod
kod  

ZAŁĄCZ ZDJĘCIA

Opcjonalne oceny
Prowadzenie

Osiągi

Wygoda

Zawieszenie

Hamulce