NOWOŚĆ QJMotor SRV 125

NOWOŚĆ Modeka Nytro

NOWOŚĆ Origine ST
moto-opinie.info


Opinie Aktualności Miejsca i trasyArai XD-5


(0) 0.00 / 10

(Na podstawie 0 opinii)

+NAPISZ SWOJĄ OPINIE

 • Pobierz najlepszą aplikacje motocyklową na Androida lub iOS. Znajdź ludzi do wspólnej jazdy, sprawdź najbliższe zlot, dziel się swoimi motocyklowymi fotami z trasy! 🙃

  Get it on Google Play
  Moto-Opinie w App StoreDługo to trwało, ale Arai w końcu wypuścił kask adventure piątej generacji XD-5. Japońska marka wypuściła swojego popularnego poprzednika (XD-4) w 2012 roku, który pozostał niezmieniony w dużej mierze niezmieniona aż do teraz. Mając na uwadze ochronę jako priorytet, Arai twierdzi, że XD-5 to całkowicie nowy kask z wieloma nowymi funkcjami, które zwiększają komfort i bezpieczeństwo.

Chociaż wewnętrzny kształt jest nadal owalny, nowy kask ma całkowicie nową skorupę, która jest bardziej okrągła, mocniejsza i gładsza niż wcześniej, dzięki czemu może łatwiej odbijać energię uderzenia podczas zderzenia. Obszar czoła skorupy jest wzmocniony paskiem Super Fiber. Co więcej, Arai twierdzi, że skorupa PB-cLc 2 jest starannie zmontowana przy użyciu szeregu materiałów, dzięki czemu może być nie tylko mocna, ale także lekka.

Nowa skorup[a jest bardziej zaokrąglona, mocniejsza i gładsza niż jej poprzednik, aby poprawić jej zdolność do "odbijania" energii uderzenia podczas zderzenia. Uzupełniając bezpieczniejszy profil skorupy, system osłon VAS-A nowej pokrywy został obniżony, aby jeszcze bardziej poprawić jego zdolność do "odskakiwania". Mając na uwadze ten sam cel bezpieczeństwa, obszar skroniowy XD-5 został bardziej wygładzony niż poprzedniku.

Jednak system osłon VAS-A jest nie tylko bezpieczniejszy, ale także bardziej praktyczny. System pozwala teraz na łatwiejszą i szybszą wymianę osłony bez konieczności użycia jakichkolwiek narzędzi, a ponadto szczyt wykorzystuje tylko jedną śrubę z każdej strony do demontażu lub montażu. Dzięki temu XD-5 można znacznie łatwiej przekształcić w trzy różne konfiguracje. Używaj tylko osłony do jazdy ulicznej, tylko daszka do jazdy terenowej oraz osłony i daszka do jazdy Adventure.

Nowy system wizjerów VAS-A ułatwia zmianę jednej z trzech konfiguracji bez użycia narzędzi. Do wyboru są tryby Adventure, Off-road i On-road. Według Arai, całkowicie nowy daszek został również zaprojektowany z myślą o bardziej efektywnej wentylacji, zwiększonej wydajności przepływu przy dużych prędkościach, większym zakresie regulacji blokowania słońca i zmniejszonym uderzeniu - wszystko to prowadzi do ogólnie bardziej komfortowych wrażeń z jazdy. Nowy aerodynamiczny spojler jest ustawiony w pozycji zoptymalizowanej do jazdy przygodowej, zmniejszając zmęczenie turbulentnym powietrzem podczas długich przejażdżek. Ponadto działa w celu wyciągnięcia gorącego powietrza z obszaru czubka głowy.

Nowy kask ma także logo 3D Arai, które służy jako kanał wlotowy, który umożliwia przepływ powietrza niezależnie od pozycji jazdy. "Dzięki postępowi w technologii skorupy możemy dodać otwory w obszarze czoła dla tego otworu wentylacyjnego, bez uszczerbku dla zdolności kasku do ochrony" - dodaje Arai.

Za nowym przednim logo 3D znajduje się system kanałów powietrznych, który zasysa powietrze za pomocą jednego suwaka u góry. Co więcej, nowa osłona Max-Vision jest większa dla lepszej widoczności i jest wyposażona Pinlock, która jest bardziej odporna na zaparowanie w całym polu widzenia. Aby jeszcze bardziej ograniczyć zaparowywanie osłony, wysuwany spojler zmniejsza ewentualnie wpadanie wiatru do dolnej części kasku i pomaga wyciągnąć gorące i wilgotne wydychane powietrze wokół wyrzeźbionych przednich krawędzi poduszek policzkowych.

Forum Arai XD-5


  Aktualnie nie ma żadnych pytań i dyskusji odnośnie produktu.
  Kliknij w przycisk poniżej, aby dodać własne pytanie.

  +ZADAJ WŁASNE PYTANIE

Opinie motocyklistów
Pozytywne: 0%
Neutralne: 0%
Negatywne: 0%
Dodaj własną opinie

Twoje imię/nick

Tytuł opinii

Ocena Ogólna

Twoja opinia

Przepisz kod
kod  

ZAŁĄCZ ZDJĘCIA