Mamy już 12526 opinii o produktach motocyklowych!

R E K L A M A
moto-opinie.info

Opinie Aktualności Miejsca i trasy

Technika hamowanie motocyklem - nowy poradnik od Faza Rhazza

Wysłany 06 sierpień 2014 12:08 przez Komentarze: 3

Oto świeżutki poradnik of Faza Rhazza na temat techniki hamowania motocyklem - dowiecie się z niego jak dohamować przed zakrętem oraz jak hamować na mokrej i suchej nawierzchni.

Dodatkowo o tym jak zachować się gdy trzeba hamować w zakręcie lub gdy na naszej drodze pojawi się piasek.  Jako bonus - informacja o szybkim pokonywaniu długich zakrętów. Zachęcamy do oglądania.


Mateusz127473
Bardzo przydatny poradnik. Oby było takich więcej.

X.
Przydatny poradnik ale troche po łebkach. Jak masz 2 tarcze to hamujesz jednym, a jak jedną to dwoma hamulcami? Zupełnie się z tym nie zgadzam - zawsze powinno się używać przedniego i tylnego hamulca - jak używasz jednego możesz się odzwyczaić i w kryzysowej sytuacji za późno użyć tylnego lub nie użyć go wcale. Hamować powinno się w proporcji: 70% przód, 30% tył. Co do hamowaniu na piasku i szutrze - najlepiej wtedy używać tylnego hamulca ale nie wolno przesadzać bo przy mocnym hamowaniu tyłem zarzuca dupą. Przód to prawie pewna gleba na piachu.

finansowy
Nie zgodze się z X. Zazwyczaj wystarcza hamowanie przodem - nigdy nie miałem problemu z użyciem tyłu jak było trzeba. Jedyny zły nawyk jaki można sobie wyrobić to hamowanie samym tyłem.


Nazwa
Email
Komentarz
Przepisz kod  


»Ostatnie nowości
Autor newsaDRZEWO
DrzewoAktualności Ducati Bezpieczeństwo BMW Honda Kawasaki Motocykle KTM Technika jazdy FMX Yamaha Kaski motocyklowe Opony motocyklowe
Moto opinie na Androida

Aplikacja Moto Opinie na Androida już jest! Aktualności, opinie, ciekawe trasy i miejsa w twojej okolicy. Zapraszamy do ściągania z google play lub skanując kod QR.


Moto-Opinie na Androida
Wybrane ofertyze sklepuDołącz do nas nafacebooku

Dołącz do nas na facebooku i bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)