Mamy już 12808 opinii o produktach motocyklowych!

R E K L A M A
moto-opinie.info

Opinie Aktualności Miejsca i trasy

Aprilia podjęła współpracę z producentem kasków Skully

Wysłany 12 grudzień 2014 11:12 przez Komentarze: 0


Na temat imponujących możliwości nowego systemu Aprilia V4 Multimedia Platform pisaliśmy niedawno w tej wiadomości. Aprilia jednak idzie krok dalej i ogłasza współpracę z producentem pierwszego na świecie kasku z wyświetlaczem HUD, który można już zamawiać w przedsprzedaży.

Owocem współpracy mają być nowe funkcje zwiększające możliwości zarówno kasku Skully jak i systemu V4. Jedną z nowości jakie wprowadzą obie firmy będzie wyświetlanie informacji z systemu V4 na ekranie przeziernym kasku, spodziewać się więc można że będziemy mieli dostęp do danych z czujnika przeciążenia, aktualne obroty silnika, zapięty bieg, kąt nachylenia motocykla. 

Prawdopodobne jest również wykorzystanie możliwości systemu V4 w celu instruowania motocyklisty co ma zrobić, aby lepiej pokonać najbliższy zakręt - w którym miejscu rozpocząć hamowanie lub odkręcić manetke, wszystko to bez odrywania wzroku od drogi. 

Inne możliwości, jakie może zaimplementować Aprilia wraz ze Skully to wykorzystanie komend głosowych w celu kontroli ustawień motocykla - zawieszenia, systemów anti-wheeilie, ABS, map zapłonu itd. Możliwości wydają się być ograniczone jedynie wyobraźnią twórców obu rozwiązań. Co wyniknie ze współpracy obu firm przekonamy się już wkrótce.Nazwa
Email
Komentarz
Przepisz kod  


»Ostatnie nowości
Autor newsaDRZEWO
DrzewoAktualności Ducati Bezpieczeństwo BMW Honda Kawasaki Motocykle KTM Technika jazdy FMX Yamaha Kaski motocyklowe Opony motocyklowe
Moto opinie na Androida

Aplikacja Moto Opinie na Androida już jest! Aktualności, opinie, ciekawe trasy i miejsa w twojej okolicy. Zapraszamy do ściągania z google play lub skanując kod QR.


Moto-Opinie na Androida
Wybrane ofertyze sklepuDołącz do nas nafacebooku

Dołącz do nas na facebooku i bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)