Mamy już 12569 opinii o produktach motocyklowych!

R E K L A M A
moto-opinie.info

Opinie Aktualności Miejsca i trasy

LiveMap - Rosyjska konkurencja dla kasków Skully dostała dofinansowanie z Ministerstwa Nauki

Wysłany 31 grudzień 2014 09:12 przez Komentarze: 1

Rosyjska firma LiveMap zamierza stworzyć konkurencyjne rozwiązanie dla inteligentnego kasku Skully - otrzymała ona z rosyjskiego Ministerstwa Nauki równowartość 190.000 na rozwój tego projektu.

Kask LiveMap będzie podobnie jak Skully AR-1 sterowanym głosem kaskiem z przeziernym wyświetlaczem HUD i współpracujący z mobilnym systemem operacyjnym Android. Dzięki temu może wyświetlać wskazówki z nawigacji, punkty POI, pogode i wiele innych przydatnych wskazówek bez konieczności odrywania wzroku od drogi. 

Prezes spółki Andrev Artischev mówi że koncepcja jest podobna do technologii stosowanej w nowowczesnych samolotach myśliwskich, gdzie obraz wyświelany jest na półprzezroczystej osłonie w centrum pola widzenia pilota, w którym obraz wygląda najlepiej i nie rozprasza motocyklisty. 

LiveMap będzie nieco iwększy od tradycyjnego kasku, bowiem musi pomieścić dodatkowe elementy tj. wbudowane głośniki i oraz elementy niezbędne do projekcji obrazu na szybie kasku. Kask wyposażony będzie w dwie baterię o pojemności 3000mAh, który według zapewnień producenta pozwoli na cały dzień jazdy bez ładowania.

Prototyp kasku ma być pokazany na wiosnę 2015 roku, a następnie w okresie letnim powinien trafić do sprzedaży w USA w cenie 2000 Dolarów. Klienci, którzy zamówią kask w przedsprzedaży mogą liczyć na zniżkę 500 Dolarów. Więcej na temat kasku LiveMap na oficjalnej stronie producenta - livemap.info.


Pitol
2000 dolarów to nadal drogo i kask ma dziwaczny kształt - skully ar1 podoba mi się bardziej.


Nazwa
Email
Komentarz
Przepisz kod  


»Ostatnie nowości
Autor newsaDRZEWO
DrzewoAktualności Ducati Bezpieczeństwo BMW Honda Kawasaki Motocykle KTM Technika jazdy FMX Yamaha Kaski motocyklowe Opony motocyklowe
Moto opinie na Androida

Aplikacja Moto Opinie na Androida już jest! Aktualności, opinie, ciekawe trasy i miejsa w twojej okolicy. Zapraszamy do ściągania z google play lub skanując kod QR.


Moto-Opinie na Androida
Wybrane ofertyze sklepuDołącz do nas nafacebooku

Dołącz do nas na facebooku i bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)