Mamy już 12844 opinii o produktach motocyklowych!

R E K L A M A
moto-opinie.info

Opinie Aktualności Miejsca i trasy

Virb X i Virb XE - Nowe kamery sportowe od Garmina

Wysłany 17 kwiecień 2015 09:04 przez Komentarze: 0

Firma Garmin wprowadzi wkróce do swojej oferty dwie nowe kamery sportowe - Virb X oraz Virb XE, które zastąpią modele Virb i Virb Elite zaprezentowane w zeszłym roku, które były bardzo dobrze przyjęte w różnych testach, jednak nie zdołały zagrozić GoPro.

Nowe kamery pod względem konstrukcyjnym są zupełnie inne, a ich obudowa przypomina tą z GoPro - mamy więc do czynienia z kamerą w kształcie prostopadłościanu, jednak w odróżnieniu od GoPro Virb i Virb XE nie potrzebują wodoodpornej obudowy - sama kamera jest wodoodporna i to do 50 metrów, a hydrofobowa soczewka zapobiega osadzaniu się na niej kropel deszczu. 

Obie kamery wyposażone są w matryce 12 mpix - droższy model XE umożliwia nagrywanie w rozdzielczości 1440p przy 30kl/s oraz 1080p w 60kl/s. Tańszy model X oferuje standardowe 1080p przy 30 klatkach. Obie kamery będą wyróżniały się obecnością wielu czujników - na pokładzie znajdziemy sensor przeciążenia, odbiornik GPS z zapisem śladu trasy, żyroskop, akcelerometr. Ulepszone zostały także mikrofony - zdaniem Garmina kamery będą rejestrowały znakomitej jakości dźwięk zarówno pod wodą jak i na powierzchni. Kamery posiadają także bluetooth 4.0, który umożliwi sparowanie ich z bezprzewodowymi mikrofonami wspierającymi tą technologie. Kamery wyposażone są także w łączoność wifi, mogą więc współpracować z dedykowaną aplikacją na smartfony i tablety. 

Obie kamery wyposażone są w funkcje włączenia i nagrywania jednym przyciskiem podobnie jak modele GoPro. Bateria ma zapewnić 2h ciągłego nagrywania w rozdzielczości Full Hd. Dodatkowo droższy model będzie wyposażony w stabilizacje obrazu, jednak prawdopodobnie będzie to tylko stabilizacja programowa, a nie optyczna. Model XE oferuje także większą kontrole nad obrazem - użytkownik będzie mógł ustawić ostrość, balans bieli, ISO, ekspozycje oraz profil kolorów. Kamery na rynku pojawią się latem tego roku - za model Virb X trzeba będzie zapłacić 299 dolarów, natomiast droższy XE będzie kosztował 399 dolarów.Nazwa
Email
Komentarz
Przepisz kod  


»Ostatnie nowości
Autor newsaDRZEWO
DrzewoAktualności Ducati Bezpieczeństwo BMW Honda Kawasaki Motocykle KTM Technika jazdy FMX Yamaha Kaski motocyklowe Opony motocyklowe
Moto opinie na Androida

Aplikacja Moto Opinie na Androida już jest! Aktualności, opinie, ciekawe trasy i miejsa w twojej okolicy. Zapraszamy do ściągania z google play lub skanując kod QR.


Moto-Opinie na Androida
Wybrane ofertyze sklepuDołącz do nas nafacebooku

Dołącz do nas na facebooku i bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)