Mamy już 13031 opinii o produktach motocyklowych!

R E K L A M A
moto-opinie.info

Opinie Aktualności Miejsca i trasy

A jednak da się rozwalić Aprilie RSV4 RF!

Wysłany 22 kwiecień 2015 09:04 przez Komentarze: 1

Aprilia RSV4 RF to jeden z najbardziej naszpikowanych elektroniką motocykli. Niezliczone systemy, które kontrolują motocykl i mają zapobiegać groźnym sytuacjom na drodze, ale jak pokazuje ten przykład - nigdy nie można całkowicie opierać się w 100% na elektronice i nowoczesnych technologiach.

Jeden z Hiszpańskich testerów w ubiegłym tygodniu miał(na szczęście niezbyt groźną) glebe na RSV4 - motocykl poległ podczas hamowania w prawym zakręcie i nie wyratował go nawet ABS działający w zakręcie. To zdjęcie to najlepszy dowód że nawet najlepsze systemy nie zastąpią zdrowego rozsądku i umiaru, a nadmierna wiara w to że w awaryjnej sytuacji uchroni nas jeden z systemów może być złudna. Może zamiast inwestować w kolejne systemy lepiej przeznaczyć pieniądze na szkolenia na torze?


OLO
Nic odkrywczego - praw fizyki się nie oszuka :) Jedyny system wspomagający, który jest potrzebny motocyklistom to ABS - reszta to mydlenie oczu i maskowanie ewentualnych braków w technice.


Nazwa
Email
Komentarz
Przepisz kod  


»Ostatnie nowości
Autor newsaDRZEWO
DrzewoAktualności Ducati Bezpieczeństwo BMW Honda Kawasaki Motocykle KTM Technika jazdy FMX Yamaha Kaski motocyklowe Opony motocyklowe
Moto opinie na Androida

Aplikacja Moto Opinie na Androida już jest! Aktualności, opinie, ciekawe trasy i miejsa w twojej okolicy. Zapraszamy do ściągania z google play lub skanując kod QR.


Moto-Opinie na Androida
Wybrane ofertyze sklepuDołącz do nas nafacebooku

Dołącz do nas na facebooku i bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)