Mamy już 12808 opinii o produktach motocyklowych!

R E K L A M A
moto-opinie.info

Opinie Aktualności Miejsca i trasy

Motocyklista biorąc udział w obstawie zlotu Mustangów stracił prawo jazdy

Wysłany 29 kwiecień 2015 13:04 przez Komentarze: 3

Motocykliści skupieni wokół Toruńskiego forum motocyklowego motoct.pl są zbulwersowani zachowaniem policji. Nieoznakowany radiowóz nagrał jednego motocyklistów, który zabezpieczał przejazd mustangów biorących udział w zlocie właścicieli tych samochodów. Motocyklista otrzymał 72 punkty karne i został pozbawiony prawa jazdy.

Pod filmem umieszczonym przez Komende Wojewódzką Policji w Bydgoszczy czytamy oto komentarz: 

Motocyklista, który nie zatrzymał się do kontroli, uciekając przed policjantami, wielokrotnie łamał przepisy ruchu drogowego, stwarzając zagrożenie dla innych uczestników. Podczas szaleńczej jazdy popełnił tyle wykroczeń, że na jego konto powinny "wpłynąć" 73 punkty karne. Funkcjonariusze zatrzymali jego prawo jazdy, a zabezpieczoną dokumentację w tej sprawie przekażą do sądu.

Czy widzicie tutaj ucieczke i stwarzanie zagrożenia na drodze? Ja widzę że motocyklista nawet nie zauważył radiowozu, który przeciska się i do przodu i na pewno nie jest rozmiaru motocykla, przez co stwarza znacznie większe niebezpieczeństwo jadąc na czołówke. Media rozdmuchały sprawę robiąc z motocyklisty wręcz kryminaliste, jednak do taniej pogoni za sensacją zdołaliśmy się już przyzwyczaić. Motocykliści z forum motoct.pl ogłosili zbiórkę na adwokata, który będzie reprezentować motocyklistę w sądzie. O całej akcji możecie przeczytać tutaj:

https://www.facebook.com/events/1426906800949071/


Marcin
Nie widze żadnego pola do obrony - motocyklista ewidentnie łamie przepisy, a zachowanie policjantów bez komentarza.

arlen
Co macie na myśli pisząc "zabepieczał przejazd mustangów"...?

Baflo
Zabezpieczał przejazd, czyli eskortował kolumnę aut jadących na zlot, pilnował, aby nikt się nie zgubił i dojechał na miejsce spotkania równocześnie zabezpieczając drogi podporządkowane tak, aby nie rozrywać kolumny. Przepisy złamał, owszem, ale nie uciekał i co to za naliczanie punktów.... 73???? Przejechał ciągłą, ominął wysepkę i tyle bez ucieczki jak pisze policja. Gdyby uciekał policjanci na bank by go nie doszli!!! Pomyśl, chowa się, kiedy jadą auta z na przeciwka i prędkość ma momentami 40-50 km/h to jest ucieczka??? To nadgorliwość policji i tyle. Jeśli jesteś motocyklista to brałeś udział w paradach weselnych lub zorganizowanych przejazdach wtedy też pomagasz przy zabezpieczeniu skrzyżowań. Motocyklista był ubrany w kamizelka oraz jechał na światłach awaryjnych to nie wystarczy?


Nazwa
Email
Komentarz
Przepisz kod  


»Ostatnie nowości
Autor newsaDRZEWO
DrzewoAktualności Ducati Bezpieczeństwo BMW Honda Kawasaki Motocykle KTM Technika jazdy FMX Yamaha Kaski motocyklowe Opony motocyklowe
Moto opinie na Androida

Aplikacja Moto Opinie na Androida już jest! Aktualności, opinie, ciekawe trasy i miejsa w twojej okolicy. Zapraszamy do ściągania z google play lub skanując kod QR.


Moto-Opinie na Androida
Wybrane ofertyze sklepuDołącz do nas nafacebooku

Dołącz do nas na facebooku i bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)