Mamy już 13031 opinii o produktach motocyklowych!

R E K L A M A
moto-opinie.info

Opinie Aktualności Miejsca i trasy

Cichy kask motocyklowy? To możliwe dzięki przełomowemu projektowi Lenza One

Wysłany 06 lipiec 2015 12:07 przez Komentarze: 5

Cichy kask Lenza One - prototyp

Lenza One - zapamiętajcie dobrze tą nazwe, bowiem może to być przełomowe odkrycie w dziedzinie wytwarzania naprawdę cichych kasków motocyklowych. Dobrze wiemy że kask ma przede wszystkim chronić głowę, jednak zbyt duży hałas trwający wiele godzin może przyczynić się do stopniowej utraty słuchu.

Problemy ze zbyt dużym hałasem wewnątrz skorupy zgłasza większość motocyklistów i nie dotyczy to tylko kasków budżetowych, ale także najdroższych modeli. Louie Amphlett z uniwersytetu Brighton w Wielkiej Brytanii opracował rozwiązanie, które może zmienić oblicze kasków motocyklowych.

Stworzył on kask inspirowany piłeczką golfową - tego typu piłki są tak projektowane, aby być maksymalnie aerodynamiczne i lecieć możliwie jak najdalej. Żeby tak było na ich powierzchni znajdują się rowki, które wywołują lokalne fluktuacje powietrza co zapobiega niekorzystnemu zjawisku turbulentnego przepływu wiatru w okolicach skorupy - przepływ taki powoduje powstanie drgań skorupy, które przekładają się na zwiększenie hałasu w jego wnętrzu. Oprócz rowków na skorupie Louie zastosował także specjalną wyściółkę w kasku, która w znacznej części pochłania drgania spowodowane zawirowaniami powstałymi wokół skorupy kasku. Zastosowane rozwiązania zostały sprawdzone w tunelu aerodynamicznym i przynoszą oczekiwane efekty. Niestety nie wiadomo kiedy powstanie pierwszy cichy kask autorstwa Louie Amphlett-a, bowiem prototypowy kask Lenza One był projektowany jedynie z myślą zapewnienia jak największego wyciszenia, nie był jeszcze testowany pod względem bezpieczeństwa.
 


Rumcajs
Jeśli będzie działać to jestem na tak! Mam teraz Schubertha C3 i faktycznie ten kask jest cichy, ale wentylacja jest słabiutka i przy 35 stopniach i wolnej jeździe łeb się gotuje.

maargu
No jasne i wtedy te "odkurzacze" będą już mogły wyć bez ograniczeń. A może lepiej robić cichsze motocykle ze skuteczniejszymi tłumikami - wtedy nie tylko motocykliści, ale też piesi i zwierzęta nie będą głuchnąć...

ROB
Widać że nie jeździsz na moto że piszesz takie głupoty. Najgłośniejszy jest hałas wiatru, , a głośne wydechy są po to żeby idiota w puszce nas usłyszał zanim wpadnie na mądry pomysł że skręci bez migacza i wymusi pierwszeństwo które może kosztować motocykliste życie.

maniak
Hałas powstaje z przepływu powietrza a nie pracy motocykla

Piotr
Latam na moto od 9 lat i zdradzę wam sekret: nie ma czegoś takiego jak cichy kask na motor. To tylko marketing - w każdym kasku w jakim jechałem było fatalnie już po 200km jazdy z prędkościami powyżej 160 km/h - bez względu na cene kasku i renome producenta. Jedyny skuteczny sposób to zatyczki do uszów. Polecam ten sposób, bo jazda przy dużym natężeniu hałasu doprowadza do stopniowej utraty słuchu.


Nazwa
Email
Komentarz
Przepisz kod  


»Ostatnie nowości
Autor newsaDRZEWO
DrzewoAktualności Ducati Bezpieczeństwo BMW Honda Kawasaki Motocykle KTM Technika jazdy FMX Yamaha Kaski motocyklowe Opony motocyklowe
Moto opinie na Androida

Aplikacja Moto Opinie na Androida już jest! Aktualności, opinie, ciekawe trasy i miejsa w twojej okolicy. Zapraszamy do ściągania z google play lub skanując kod QR.


Moto-Opinie na Androida
Wybrane ofertyze sklepuDołącz do nas nafacebooku

Dołącz do nas na facebooku i bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)