Mamy już 12808 opinii o produktach motocyklowych!

R E K L A M A
moto-opinie.info

Opinie Aktualności Miejsca i trasy

Inteligentny kask iC-R: Następna firma porywa się z motyką na słońce?

Wysłany 09 lipiec 2015 12:07 przez Komentarze: 0

Inteligentny kask motocyklowy ic-r

Na temat inteligentnych kasków motocyklowych jest coraz głośniej, niestety wciąż konkretów brak - nawet firma Skully, która zdobyła najwięcej funduszy na badania i rozwój swojego kasku i nawiązała współpracę z największymi firmami w branży motocyklowej ma problem z wprowadzeniem swojego kasku i przesunęła premierę na koniec roku.

Tymczasem na horyzoncie pojawiają się wciąż nowe firmy, które chcą zaistnieć na tym rynku - jednym z nich jest inteligentny kask iC-R, który na jednym z portali crowdfundingowych reklamowany jest jako najbardziej inteligentny ze wszystkich kasków(jakie nie powstały?). Na rozpoczęcie projektu potrzebne jest 300 000 Dolarów, a sam kask ma zaoferować dwa wyświetlacze przezierne po obu stronach oczu, dzięki temu rozwiązaniu możemy korzystać np. z nawigacji i tylnej kamery jednocześnie. W kasku ponadto znalazły się diody, które mają informować o zbliżających się z tyłu pojazdach i ich odległości. Funkcja bardziej przydatna rowerzystą, ale idźmy dalej. W kasku zamontowane są aż dwie tylne kamery, które rozszerzają pole widzenia z tyłu aż do 210 stopnie - jedna kamera jest w stanie zarejestrować obraz ok. 170 stopni.  Ciekawie wygląda także wbudowany panel słoneczny na górze kasku, który doładowuje baterie w czasie jazdy i gdy kask leży na słońcu. W kasku znajdzie się także szybka elektrochromatyczna, która ściemni się po wciśnięciu jednego przycisku. 

Kask oferuje oczywiście pełną współpracę ze smartfonami dając możliwośc prowadzenia rozmów, używania nawigacji, słuchania muzyki itd. Cena kasku jeśli trafi on faktycznie do produkcji wyniesie ok. 1400 Dolarów.

Nazwa
Email
Komentarz
Przepisz kod  


»Ostatnie nowości
Autor newsaDRZEWO
DrzewoAktualności Ducati Bezpieczeństwo BMW Honda Kawasaki Motocykle KTM Technika jazdy FMX Yamaha Kaski motocyklowe Opony motocyklowe
Moto opinie na Androida

Aplikacja Moto Opinie na Androida już jest! Aktualności, opinie, ciekawe trasy i miejsa w twojej okolicy. Zapraszamy do ściągania z google play lub skanując kod QR.


Moto-Opinie na Androida
Wybrane ofertyze sklepuDołącz do nas nafacebooku

Dołącz do nas na facebooku i bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)