Forum moto-opinie.info
Ostatnie newsy
  Dołącz do nas na facebooku

Bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)

Co ile km regulować zawory w motocyklu?


04-07-2016, 15:38:51
Gość

Gość(BOB)
Panowie - sprawa wygląda tak. 3 lata temu kupiłem Honde NC7000 z przebiegiem 10 tys. Zrobiłem ok 25 tys, więc mam już 35 tys. Moto jest w idealnym stanie, silniczek pracuje jak złoto. Pytanie brzmi - kiedy powinienem regulować zawory? Ten sezon mogę zostawić jak jest czy lepiej udać się do mechanika i ile może kosztować taka usługa? Druga sprawa - czy motocykl na wtrysku jakoś się reguluje? Wiem że gaźniki wymagają regulacji, a jak to wygląda z wtryskiem?

04-07-2016, 23:13:46
Gość

Gość(Irek)
Wszystko na ten tamat powie Ci serwisówka do Twojego moto. Ja akurat jeżdżę FZ6 na wtrysku i robi się przy 40000km regulację luzu zaworowego oraz synchronizację przepustnic. Akurat u mnie nie wymieniałem płytek jeszcze bo parametry się mieszczą w granicach tolerancji, jednak synchronizacja była potrzebna. Ogólnie rzecz biorąc weź manual w dłoń i zobacz co powinieneś już albo w najbliższej przyszłości sprawdzić zgodnie z zaleceniami producenta.

Powodzenia!

04-08-2016, 10:27:11
Gość

Gość(Gość)
W niektórych motocyklach kontrola luzu zaworowego co 10 tys. km, w innych co 20 lub nawet 40 jak pisze Irek. Serwisówka prawde powie, ale dużo zależy też od stylu jazdy - jeśli lubisz jeździć na niskich obrotach zawory mogą się odezwać znacznie wcześniej. Ogólnie jeśli motocykl musi dłużej kręcić na zimnym albo rozgrzanym silniku to jest objaw, że trzeba jak najszybciej zajrzeć i wyregulować zawory. Co do wtrysku - jego się nie reguluje, robisz tylko synchronizacje przepustnic - jest to opisane w serwisówce, prosta czynność - można zrobić nawet samemuDodaj odpowiedź

Szybka odpowiedź
Wysyłasz jako gość Dostępne opcje: LogowanieLogowanie RejestracjaRejestracja
Przepisz kod kod :  
Twój nick/nazwa wyświetlana

WiadomośćWięcej...