Forum moto-opinie.info
Ostatnie newsy
  Dołącz do nas na facebooku

Bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)

Rozmiarówka kasków motocyklowych


12-15-2017, 11:41:34
Gość

Gość(Bakcyl)
Hej,

Przymierzam się do kupna kasku LS2 i mam pytanie odnośnie rozmiarów tych kasków - czy ta tabelka jest prawidłowa?Według niej powinienem kupić rozmiar S, ale jak to wygląda w praktyce? Może jeden rozmiar większy dla pewności?

12-16-2017, 14:02:42
Gość

Gość(Patryk)
Ja jeżdże w kasku LS2 FF352 i rozmiarówka się zgadza - mam rozmiar S i 55 cm obwód głowy - mierzyłem tuż nad uszami. Kask na początku był troche ciasnawy, ale po 3 jazdach rozbił się i leży idealnie. Nie wiem jak inne modele, ale chyba podobnie.

12-16-2017, 15:17:02
Gość

Gość(Mt07Ex)
Obowiązkowo przymierzyć kask! Jeśli chcesz kupić przez neta, bo taniej, to znajdź gdzieś ten kask i przymierz. Brać jak najmniejszy. Nowy kask musi być ciasny. Jeśli czujesz punktowy ucisk, np. na skroni, to weź rozmiar większy. Jeśli generalnie jest ciasny, mocno gniecie w policzki to dobrze. Wyściółka szybko się ugniecie, szczególnie w kasku klasy LS2.
Jeszcze jedna rada: jeśli masz kilka modeli do wyboru, bierz ten z najmniejszym akceptowalnym rozmiarem lub jak najmniejszą skorupę.
Pozdro

12-17-2017, 10:57:04
Gość

Gość(Gość)
Zawsze najlepiej przymierzyć kask, bo niektórych kształt głowy jest niedostosowany. Na przykład HJC i Shoei dobrze leży osobom z okrągłą głową, ale niekoniecznie z długą. Rozmiarówka zawsze coś tam podpowie - w przypadku HJC się wszystko zgadza. HJC IS-17 - rozmiar M, obwód głowy 57 cm. Za to Shark w rozmiarze M już był dla mnie zbyt luźny i tutaj brałbym rozmiar S!Dodaj odpowiedź

Szybka odpowiedź
Wysyłasz jako gość Dostępne opcje: LogowanieLogowanie RejestracjaRejestracja
Przepisz kod kod :  
Twój nick/nazwa wyświetlana

WiadomośćWięcej...