Forum moto-opinie.info
Ostatnie newsy
  Dołącz do nas na facebooku

Bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)

Przepalanie motocykla zimą - zdrowe czy nie


01-09-2018, 10:13:56
Gość

Gość(Robert)
Hej,

Mam taki dylemat - nie pytam czy przepalanie zimą jest zdrowe dla silnika bo nie jest. Szczególnie krótkie, ale słyszałem taką wersje, że jak moto stoi nieodpalane przez długi okres czasu to olej spływa z silnika i kanalików olejowych, a potem po odpaleniu silnik pracuje przez chwile na sucho jakby bez oleju - to jest chyba gorsze. Tak więc lepiej przepalać go co jakiś czas - np. co miesiąc na 15 minut czy zostawić. Czy motocykle mają pompe oleju? Tzn. po przekręceniu silnika słychać wtryski, ale czy jest pompa, która tłoczy wtedy olej?

Pozdrawiam

01-09-2018, 20:39:45
Gość

Gość(Stiw)
Olej spływa do miski ale to proces ciągły więc na dobrą sprawę po każdej nocy trzeba by codziennie odpalac nie trzeba robić żadnego przepalanka tylko przed sezonem można olej zmienić choć przy syntetyku i niedużych przebiegać W sezonie można co dwa lata to robić.

01-10-2018, 07:58:23
Gość

Gość(Gość)
Tak - motocykle mają pompy oleju Chyba 99% - nawet tych starszych. Pompa jest mechaniczna, a nie elektryczna. Poza tym więcej wiary w inżynierów tych silników, a mniej w internetowych "znafcuf". Myślisz że ktoś zrobiłby silnik, który zatrze się, bo nie stał miesiać nieużwany?

Moja rada - nie przepalać w zimie, a jak już musisz to zrób to porządnie aż silnik nabierze temperatury i włączy się wentylator na chłodnicy.

01-15-2018, 15:19:50
Gość

Gość(mayo)
Janusze motocyklizmu pewnie przepalajo raz w tygodniu

01-16-2018, 11:32:52
Gość

Gość(Kot)
Minister zdrowia ostrzega przed paleniem więc coś w tym jest! XD

09-12-2018, 08:37:40
Jedni powiedzą ci -tak-, inni będą zarzekać się że -nie-. W wielu kwestiach motocyklowych każdy wyrabia sobie własną, 'jedyną prawdziwą' opinię.

Najlepiej samodzielnie zgłębić temat

W moim przypadku (garażowanie w -5 do 5'c) przepalanie (w sposób jak kolega wyżej napisał) daje zimowy komfort z posiedzenia z motocyklem, natomiast nie przepalając na wiosnę dłuuugo męczę się z odpaleniem.

Tylko po jednej nieprzepalanej coś przytkało się, i przy odpalonym silniku miałem kaskadę paliwa spod baku. Dla równowagi dodam : stary schrzanił skuter odpalając co parę dni na chwilęDodaj odpowiedź

Szybka odpowiedź
Wysyłasz jako gość Dostępne opcje: LogowanieLogowanie RejestracjaRejestracja
Przepisz kod kod :  
Twój nick/nazwa wyświetlana

WiadomośćWięcej...