Forum moto-opinie.info
Ostatnie newsy
  Dołącz do nas na facebooku

Bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)

Pierwszy motor, chopper, poj. 500-800, 7-10k zł, 185cm, 100kg


08-13-2018, 16:07:34
Profil użytkownika

n0timportant
Wyślij PW
Dzień dobry,

Przymierzam się do kupienia pierwszego motocykla, dlatego pojemności raczej 500-800 na dobry początek. Zakochałem się w chopperach/cruiserach i na nic innego już nie patrzę, choć wiem, że trudniej się jeździ...

- Jakie masz doświadczenie (ile km na jakim sprzęcie),
Świeżo po kursie

- Wiek, waga, wzrost,
30 lat, 100kg, 185cm

- Do jakich celów chcesz używać motocykla (jazda na co dzień - do pracy/szkoły/ po mieście czy trasie, weekendowe latanie z kumplami dla rozrywki, turystyka dłuższa/dalsza, jazda z plecaczkiem czy bez, jazda po torze, jazda po szutrach lub cięższym terenie), w jakich udziałach procentowych?
Po mieście 30%, po trasie 70%, zarówno niedalekie wypady za miasto, jak i dłuższa turystyka, głównie asfalt, bez pędzenia, dla przyjemności. Czasem chciałbym zabrać żonę (50kg), ale to raczej jak już nabiorę trochę doświadczenia, czasem jakieś bagaże na wyjazd.

- Ile kilometrów chcesz przelatać w sezonie?
Myślę, że 2000 - 6000km, aczkolwiek trudno powiedzieć. Ogólnie mam zamiar trochę jeździć.

- Ile gotówki masz na sam motocykl i czy pomyślałeś o ciuchach?
Planuję wydać 7000 - 10000zł na sam motocykl, bardziej skłaniam się do 7000, jako że pierwszy motor do nauki, ale jeśli bardzo będzie trzeba, mogę też wydać powyżej 10000zł.
O ubraniach, kasku, rejestracji i ubezpieczniu pomyślałem.


- Jaki budżet możesz przeznaczyć na jego utrzymanie w sezonie?
Wiadomo, chciałoby się jak najmniej, ale jestem gotowy na takie wydatki, jakie będzie trzeba.

- Jakie motocykle Ci się podobają - sportowe, nakedy, turystyki, enduro itp.
Tylko choppery i cruisery.

- Które modele na tą chwilę przyciągnęły Twoją uwagę?
1. Yamaha Virago 535-750, aczkolwiek tu już wyczytałem, że raczej jestem za wysoki.
2. Yamaha XJ 650-700
3. Suzuki Maruder 800, bardzo odradzają tutaj, że się psuje, drogie naprawy itp.: https://www.motocykl-online.pl/testy/Motocykle-uzywane-Tych-motocykli-nie-kupuj,8047,4
4. Suzuki Savage, aczkolwiek tu też wyczytałem, że za mały na mój wzrost
5. Suzuki Intruder 800
6. Honda Shadow 750
7. Honda Magna 750
8. Kawasaki Vulcan 500Wiem, że modeli sporo, ale staram się je systematycznie eliminować celem wybrania tego odpowiedniego i może mi z tym odrobinę pomożecie.
Wszystkie mi się podobają (jedne bardziej, drugie mniej, jednak na tyle te różnice są małe, że już wolę się skupić na sprawach fukcjonalności, wygody i awaryjności).

Od razu napiszę, że przejrzałem już dużo postów na forum (nie tylko na tym), obejrzałem sporo filmów na YT, tak więc nie wpadam tu i nie piszę "z marszu". :-)

Wszelkie Wasze opinie dotyczące powyższych motorów, ich plusówi minusów będą bardzo mile widziane.

Mam też kilka dodatkowych pytań, może ktoś na któreś odpowie:
1. Początkowo skłaniałem się do pojemności bliższej 500, jednak im więcej czytam, tym więcej widzę, że ludzie na forach radzą od razu zaopatrzyć się w 700-800.
Pod dłuższej lekturze się z nimi zgodziłem, zważywszy na moją wagę (100kg) oraz to, że chciałbym czasem wyskoczyć za miasto lub zabrać ze sobą dodatkowo żonę (50kg).
Czy macie jakieś obiekcje co do pojemności? Nie mam zamiaru jeździć bardzo szybko, jako że trzeba się najpierw trochę nauczyć jeździć... :-)
2. Czy któreś z powyższych motorów odpadają ze względu na mój wzrost (185cm)? Wyczytałem, że Yamaha Virago, Suzuki Savage i Kawasaki Vulcan są za małe. Czy jeszcze któreś?
3. Jak z niezawodnością tych motorów? Wiem, że będę kupował raczej starsze roczniki i jestem przygotowany na jakieś wydatki, aczkolwiek niechciałbym od razu narazić się na kilkutysięczne naprawy.
4. Czy któreś z powyższych bardziej lub mniej nadają się dla początkujących?
5. Czy jest pomiędzy nimi istotna różnica w spalaniu?
6. Jak z wygodą przy dłuższych trasach?

Z góry dzięki za jakiekolwiek podpowiedzi!

Wojtek

08-14-2018, 08:07:24
Gość

Gość(Kobuz)
Nie polecam na początek Yamahy Drag Star i Virago XV 535 też odpuść sobie. Ten pierwszy za słaby, ten drugi zbyt awaryjna elektryka. Już lepiej rozważyć starszą XV 500 - była mniej problemowa. Ze wszystkich wymienionych Intruder 800 da Ci najwięcej radochy, a później przesiądziesz się na 1400. Takie jest moje zdanie

08-16-2018, 08:14:36
Gość

Gość(Gość)
Olej na początku cruisery - kup sobie motocykl typu naked i później zdecydujesz w jaką stronę Cię ciągnie. Polecam Yamahę XJ600N albo XJ6 jeśli chcesz coś nowszego. Bardzo dobre na początek, pojeździsz, sprzedasz i wtedy będziesz mógł przesiadać się na cruisera jeśli nadal będziesz chciałDodaj odpowiedź

Szybka odpowiedź
Wysyłasz jako gość Dostępne opcje: LogowanieLogowanie RejestracjaRejestracja
Przepisz kod kod :  
Twój nick/nazwa wyświetlana

WiadomośćWięcej...