Forum moto-opinie.info
Ostatnie newsy
  Dołącz do nas na facebooku

Bądź bieżąco ze wszystkimi nowościami w newsroomie i na stronie moto-opinie.info :)

Czym bezpiecznie umyć motocykl ?


11-24-2018, 16:21:31
Czym umyć motocykl ?
Najprościej by odrzec : wodą

i w obawie przed chemią właśnie tak dbam o motocykl. Owady, nieczystości, nawet smar pozbywam się mocząc motocykl, a następnie przecierając wilgotną, grubą/miękką mikrofibrą. Czasem z dodatkiem Ludwika, czasem szybki/lusterka Clinem (który swoją drogą, w wersji Anti Fog, świetnie sprawdza się jako alternatywa dla pinlocka )

Przyszła zima, a weekendy wydłużyły się. Dla odmiany chciałbym spróbować czegoś innego.

Są bezpieczne preparaty przeznaczone do tego celu ? Coś co umyje, coś co zakonserwuje i nabłyszczy


edit:
Mam też problem z drobinkami wyrwanego z jezdni asfaltu, który tak jakby wtopił mi się w srebrny element pod kanapą, obok koła. 'Amelinium'? Jak bezpiecznie się tego pozbyć ?

11-24-2018, 16:59:43
Gość

Gość(Borys)
Z mojego doświadczenia - trzymaj się z daleka od mocnych prepraratów na bazie aktywnej piany. Domywają perfekcyjnie, ale nie spłuczesz dokładnie w każdym miejscu i masz zacieki na zawsze - nawet na metalowych elementach. Najgorsze że nia ma sposobu żeby je umyć.

Co do usuwania wżerów z metalu - do tego nadają się preparaty penetrująco czyszczące - dostępne w markatach uniwersalnych typu 6w1 - konserwuje, czyści, smaruje itd. Chyba nie ma różnicy jakiej firmy. Podobnie działają też wszystkie środki do czyszczenia łańćucha. Ładnie rozpuszczają brudy nawet na metalu.

11-24-2018, 18:25:24
Gość

Gość(ROB)
Zwykły PLAK do samochodu idealnie się sprawdza - zwłaszcza do plastików. Nabłyszcza i dodatkowo jest tłusty - zaplakowany moto jest chroniony w czasie zimy przed wilgocią i korozją. Jedynie nie pryskasz tarcz hamulcowych, bo stracisz hamulce Reszta jest dozwolona - plastiki, lakier itd. Dodatkowo wyciąga czerń z plastików - wszystko wygląda jak nowe.

11-24-2018, 22:40:03
Gość

Gość(Grzegorz)
Osobiście polecam Motul E9 Wash & Wax Spray - rewelacja. Prawdopodobnie inne woski w sprayu działają podobnie, ale ten mam sprawdzony i polecam. Psikasz, wcierasz i moto aż lśni. Plaka nie używam odkąd odkryłem E9. Po plaku moto jest tłuste, tyłek się ślizga.

11-25-2018, 09:16:35
Gość

Gość(Szumiciel)
Ja myje mój motocykl w rzece

11-25-2018, 20:31:37
Gość

Gość(Gość)
U mnie sprawdza się myjnia z prawdziwą aktywną pianą. Jest na tyle łagodna że nie uszkodzi lakieru i częśći. Przy garażu polecam wosk motula - ten co kolega wyżej wspomniał. Mam jeszcze mleczko woskowe w płynie firmy Formula1 - moje ostatnie odkrycie. Rewelacyjne na lakier i platiki! BARDZO POLECAM. PLAKU używaj tylko do felg - bezbłędnie rozpuszcza smar.

12-20-2018, 19:18:47
Gość

Gość(Ziiiom)
Aktywne piany są różne.
Myłem samochód aktywną pianą. Opóźniając płukanie po paru minutach wżarło się w lakier

Koszt powtórnego malowania 12tys, ale coś poszło nie tak bo znów schodzi

12-21-2018, 11:08:05
Gość

Gość(Petrol)
Ja myłem środkiem AKRA K2 - bardoz mocna aktywna piana. Dobrze pozbywa się tłuszczu zaabsobrowanego w metalu - trzeba tylko myć kolejno małe elementy i od razu porządnie spłukiwać. Do owiewek, baku - Motul E9 jest super, a do innych plastików trochę PLAKU i lśnią jak nowe. Nie używać nigdy czernideł do opon, bo powodują totalne ślizganie się opon.Dodaj odpowiedź

Szybka odpowiedź
Wysyłasz jako gość Dostępne opcje: LogowanieLogowanie RejestracjaRejestracja
Przepisz kod kod :  
Twój nick/nazwa wyświetlana

WiadomośćWięcej...